Ráno bylo znovu mrazivé, nejnižší teploty zaznamenali na Šumavě

foto Mráz - ilustrační foto.

Praha - Dnešní ráno bylo opět mrazivé, na Šumavě teploty klesaly pod 20 stupňů Celsia. Stanice Perla u Jezerní slati naměřila minus 20,6 stupně Celsia, podobně chladno bylo i na nedaleké Horské Kvildě. Ve středu ráno mohou kvůli slabšímu větru teploty na některých místech klesnout ještě hlouběji. V dalších dnech se oteplí. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Za poslední čtyři dny se na některých místech v Česku ochladilo až o 20 stupňů.

Stejně jako v pondělí byly i dnes nejnižší teploty v horských částech republiky nedaleko hranic. Ovšem v místech, kde zůstal v noci silnější vítr, zejména na Moravě a ve Slezsku, bylo o něco tepleji než v pondělí. "Také se pěkně ukazuje městský tepelný ostrov Prahy," uvedli meteorologové. V hlavním městě byla teplota jen mírně pod nulou.

Meteorologové také upozornili na výrazné ochlazení v posledních dnech. Během čtyř dnů od čtvrtka do pondělí se v Třinci teplota snížila o 19,7 stupně, a to ze 14,3 na minus 5,4 stupně Celsia. Ve Strážnici na jihu Moravy bylo minulý čtvrtek 21,2 stupně Celsia a v pondělí 4,4 stupně, ochladilo se tedy o 16,8 stupně. "Z aktuální předpovědi počasí lze usoudit, že vyšší poklesy maximální denní teploty již v březnu nezaznamenáme," poznamenali meteorologové.

Noční mrazy trápí ovocnáře. Teplé počasí minulý týden uspíšilo vykvétání meruněk a mráz je poškodil.

Oteplovat se má podle ČHMÚ od čtvrtka, kdy se denní teploty budou pohybovat mezi plus sedmi až plus 11 stupni. O víkendu pak mohou teploty přesáhnout i 15 stupňů Celsia, objeví se ale také déšť.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 25. května 2020

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď