Na Štvanici poprvé vyhraje týmovou soutěž Růžový celek

foto Charitativní turnaj družstev žen Tipsport Elite Trophy týmů Karolíny Plíškové a Barbory Strýcové, 18. července 2020 v Praze. Belinda Bencicová ze Švýcarska (vlevo) s kapitánkou Růžového týmu Barborou Strýcovou při přestávce v utkání proti Tereze Martincové z ČR.

Praha - Po dvou triumfech Černého týmu Karolíny Plíškové se ve třetím díle charitativního tenisového turnaje Tipsport Elite Trophy raduje z celkového triumfu poprvé Růžový celek. Výběr absentující Petry Kvitové, kterou jako kapitánka nahradila Barbora Strýcová, má na Štvanici na Černý tým již po dvou dnech nedostižný náskok 7:1.

Třetí díl akce, která tenistkám zaplnila volno na mezinárodním okruhu kvůli koronavirové pandemii, se odehrál na tvrdém povrchu a Růžový tým vyhrál sedm zápasů v řadě. Rozhodující bod získaly ve čtyřhře grandslamová vítězka v deblu a zastupující kapitánka Barbora Strýcová s Lindou Fruhvirtovou proti dvojici Karolína Muchová, Nikola Bartůňková výhrou 7:5, 6:3.

Předchozí díly Elite Trophy vyhrál tým české jedničky Plíškové v Praze 7:4 a Prostějově po dramatickém závěru 7:6. O tomto víkendu k triumfu výběru Kvitové pomohla i světová osmička Švýcarka Belinda Bencicová, jež zvládla oba singly - v sobotu s Terezou Martincovou a dnes porazila osmnáctou hráčku žebříčku Markétu Vondroušovou (6:0, 6:4).

"Výsledkově to vypadá jednoduše, ale nebylo to tak. Markéta je nepříjemná soupeřka, má velký cit v ruce, bylo třeba na ni tlačit a nenechat ji hrát," uvedla Bencicová. Celkem třemi body přispěla kapitánka Strýcová, jež zastoupila Kvitovou, hrající exhibici v Berlíně. V pondělí uzavřou třetí turnaj čtyři zápasy.

Čtvrtý díl má zatím termín od 7. do 9. srpna a za dějiště opět štvanický ostrov. Ve stejném týdnu by měla být restartována i mezinárodní sezona.

Černý tým (kapitánka Karolína Plíšková) - Růžový tým (kapitánka Barbora Strýcová)1:7

Martincová - Šwiateková 7:6 (9:7), 3:6, 8:10, Kristýna Plíšková - Strýcová 6:7 (2:7), 3:6, Vondroušová - Bencicová 0:6, 4:6, Bartůňková, Muchová - L. Fruhvirtová, Strýcová 5:7, 3:6.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pátek 22. ledna 2021

Očekáváme v 19:00 5°C

Celá předpověď