Na Staroměstském náměstí začínají velikonoční trhy, dva roky nebyly kvůli covidu

foto Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze na snímku z 19. dubna 2019.

Praha - Na pražské Staroměstské náměstí se dnes po dvouleté pauze, zaviněné epidemií koronaviru, vrátily velikonoční trhy. Dekorace nebo tradiční pokrmy tam budou trhovci nabízet do neděle 24. dubna v době od 10:00 do 22:00, chybět nebude ani velikonoční výzdoba náměstí a kulturní program. Velikonoční zboží si lidé mohou koupit i ve stáncích na náměstí Republiky, kde společnost Taiko rovněž pořádá trhy.

Podle pořadatelů budou letošní trhy o něco skromnější než obvykle. Na Staroměstském náměstí bude asi 50 prodejních stánků, podle mluvčí společnosti Taiko Hany Tietze zhruba polovina obvyklého počtu. Stánky budou ozdobené girlandami z proutí s jarními květy a pentlemi a na ploše náměstí budou opentlené břízy.

Návštěvníky trhů ale čeká i kulturní program, který se bude konat každý den. Vystoupit má při něm na 50 pěveckých a tanečních souborů z Česka i zahraničí, například z Litvy, Rumunska nebo Turecka. Pro děti jsou o víkendech a na Velikonoční pondělí přichystané dílny, kde si mohou vyrobit dekorace s jarní tematikou.

Na Velikonoční pondělí organizátoři připravili akci s názvem "S pomlázkou na ty naše hospodyně". Pod břízou, nazdobenou mašlemi a velikonočními vajíčky, zazní lidové písně ze západních Čech a lektoři budou zájemce učit lidové tance.

Na náměstí Republiky budou prodejci nabízet velikonoční zboží v 19 prodejních stáncích.

Velikonoční trhy se kvůli covidu-19 a souvisejícím vládním opatřením v letech 2020 a 2021 nekonaly. Kvůli vládním nařízením byly loni zrušené i vánoční trhy, které Taiko v Praze každoročně pořádá. Společnost Taiko ztráty za nekonané trhy vyčíslila na 18 milionů korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď