Na Staroměstském náměstí začal Československý festival

foto Československý festival při příležitosti 100. výročí vzniku Československa se konal 8. září 2018 na Staroměstském náměstí v Praze. Návštěvníky čekal bohatý hudební, taneční i divadelní program, na kterém se podílí česká i slovenská strana, setkání se zajímavými osobnostmi i výběr specialit a ukázky řemesel z mnoha krajů obou dnes už samostatných republik.

Praha - Hudebním vystoupením smyčcového uskupení Unique Quartet dnes začal na pražském Staroměstském náměstí Československý festival při příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Na návštěvníky čekají kromě hudebních vystoupení také stánky s řemeslnými výrobky nebo prezentace jednotlivých krajů České republiky a Slovenska. Akce se bude konat také v neděli 9. září. Dnešní program zakončí ve 20:30 vystoupení Vladimíra Mišíka a Etc...

"Cílem festivalu je představit tradice, kulturu, řemesla a další oblasti života v České a Slovenské republice. Program připravujeme tak, aby se nenudili děti ani dospělí, Češi, Slováci ani cizinci," uvedl šéf organizačního výboru oslav Jiří Král.

Vedle pomníku Mistra Jana Husa tak vyrostlo pódium, na kterém se vystřídá dnes i v neděli řada umělců. Kromě Mišíka si lidé budou moci dnes poslechnout například Spirituál kvintet, kapelu Honzy Křížka. V neděli pak vystoupí mimo jiné Kamil Střihavka, Patrola Šlapeto a festival zakončí Žlutý pes. Připraveny jsou i módní přehlídky.

Po obvodu náměstí pak organizátoři rozmístili stánky, ve kterých si mohou lidé koupit rukodělné a řemeslné výrobky například od brašnáře nebo z tkalcovské dílny. Ve stáncích se rovněž mohou seznámit s kraji jak Česka, tak Slovenska. To se kromě Staroměstského náměstí prezentuje také v prostorách Betlémské kaple, kde na návštěvníky čeká dobové holičství či módním salonu a pochutnat si mohou na vínech a slovenských specialitách. Slovensko prezentuje celkem 16 oblastí.

Součástí akce je i třetí ročník festivalu Wine & Art, který spojuje víno a výtvarné umění.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 11:00 21°C

Celá předpověď