Na soupisce pro MS může být 28 hokejistů, počet gólmanů je libovolný

foto Hlavní trenér Filip Pešán uděluje pokyny hráčům na tréninku české hokejové reprezentace 5. dubna 2021 v Praze.

Praha - Trenéři účastníků letošního mistrovství světa v Lotyšsku mohou na turnajovou soupisku zapsat celkem 28 místo obvyklých 25 hráčů. Zastoupení jednotlivých postů je přitom čistě na nich, nemusí brát nutně tři gólmany. Dodatečně až po zahájení šampionátu se k týmu může přidat šest hráčů. Každý tým má povolených 16 členů realizačního týmu.

"Na mistrovství světa je možné nominovat nejvýše 28 hráčů, přičemž skladba je na nás. Zatímco dříve byl ten počet nastavený na tři brankáře a 22 hráčů do pole, v nominaci nemusí být nutně tři gólmani," řekl na dnešní on-line tiskové konferenci manažer reprezentace Jan Černý.

V souvislosti s pokračujícím bojem s pandemií koronaviru jsou nastavena i další pravidla. "V rámci tohoto počtu 28 hráčů je možné nominovat po zahájení šampionátu šest hráčů, kteří mohou dorazit do Rigy později. Musí ale opět absolvovat izolaci, a to třídenní individuální a další tři dny týmovou. Teprve až sedmý den se mohou připojit a hrát utkání," vysvětlil Černý.

Mistrovství světa uspořádá lotyšská metropole od 21. května do 6. června. Na úvod se hned v první hrací den střetnou svěřenci kouče Filipa Pešána s hokejisty Ruska. Jejich dalšími soupeři v Rize budou postupně hráči Švýcarska, Běloruska, Švédska, Velké Británie, Dánska a na závěr bojů ve skupině přijde na řadu derby se Slováky.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pondělí 10. května 2021

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď