Na smrti tří lidí v domě ve Zlíně se nepodílel nikdo další

foto Úmrtí dvou žen a jednoho muže, kteří byli v pondělí 5. února 2018 objeveni v rodinném domě (na snímku z 6. února) ve zlínské místní části Podhoří, vyšetřuje policie jako vraždu.

Zlín - Na úmrtí tří lidí, kteří byli nalezeni 5. února v rodinném domě ve zlínské místní části Podhoří, se zřejmě nepodílel nikdo další. Vyplývá to z dosavadního vyšetřování krajských kriminalistů. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. Už dřív policie uvedla, že věc vyšetřuje pro podezření z vraždy.

Objevená těla patřila šedesátileté ženě, její čtyřiatřicetileté dceři a sedmatřicetiletému synovi. O jejich nálezu informoval policii pětašedesátiletý příbuzný zemřelých, otec dětí, který však s ženou trvale nebydlel. Ženy a muž zemřeli podle policie už před několika týdny, možná měsíci. V případu byly nařízeny soudní pitvy, jejich konkrétní výsledky ale policie nezveřejnila. Do prověřování události byl podle Javorkové nasazen maximální počet kriminalistů, tak, aby byla tragická smrt tří lidí objasněna co nejdříve.

Policisté podle mluvčí na případu dál intenzivně pracují a důkladně prověřují veškeré okolnosti. "Důležité pro nás budou závěry odborných vyjádření a znaleckých posudků, které jsme zadali," uvedla Javorková.

Pokud se podezření ze spáchání vraždy potvrdí, půjde o první letošní případ ve Zlínském kraji. Loni policie v regionu evidovala tři dokonané vraždy. V dubnu ubodal osmatřicetiletý muž v restauraci v Bezměrově na Kroměřížsku svou někdejší o osm let mladší přítelkyni. Na konci září zaútočil osmadvacetiletý muž nožem na své dvě nezletilé děti ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Tříletá dívka zemřela, pětiletý chlapec skončil v nemocnici. O prvním listopadovém víkendu jednašedesátiletá žena v rekreační chatě v Senince na Vsetínsku několikrát bodla kuchyňským nožem do hrudníku svého pětapadesátiletého muže, který následkům útoku podlehl.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je čtvrtek 17. ledna 2019

Očekáváme v 21:00 4°C

Celá předpověď