Na Slovensko se dostalo maso z uzavřených polských jatek

foto Maso - zpracování masa - ilustrační foto.

Bratislava - Maso z jatek v Polsku, kde se porážely nemocné krávy, bylo dovezeno na Slovensko. Oznámila to dnes na svém webu slovenská veterinární a potravinová správa. Inspektoři chystají u odběratelů masa kontroly. Nejvíce hovězího dováží Slovensko právě z Polska. Podle slovenských veterinářů zmiňované maso dostali tři podnikatelé na východním Slovensku. Detaily o dodávkách veterinární správa neposkytla.

Polské úřady dříve sdělily, že jatka, kde se nemocné krávy porážely, byla uzavřena a že maso nebylo v čerstvém stavu dodáno do jiných členských států unie.

Po zveřejnění informací o výskytu masa z nemocných krav v Polsku nařídily slovenské úřady cílené kontroly ve velkoobchodu, maloobchodu či u jiných odběratelů chlazeného a mraženého masa.

Zmiňované polské maso nebylo podle dostupných informací dodáno do Česka. Podle dnešního sdělení ministra zemědělství Miroslava Tomana uzavření jedněch jatek v Polsku není dostatečné opatření a budou proto pokračovat zvýšené kontroly dovozového masa z Polska.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 3:00 20°C

Celá předpověď