Na skončené technoparty u Čížkova je stále téměř 500 lidí

foto U Čížkova na jižním Plzeňsku pokračovala 3. srpna 2019 technoparty, na kterou od pátečního večera přijelo asi 2000 lidí. Hudební produkce tam začala v pozdních nočních hodinách. Policie zatím řešila drobné přestupky a situaci sleduje.

Čížkov (Plzeňsko) - Téměř 500 účastníků technoparty a zhruba 150 vozidel zůstává stále na loukách u Čížkova na jižním Plzeňsku. Hudební produkce skončila v neděli 17:00, v noci na dnešek už nezněla hudba z aparatur, ale jen z přehrávačů fanoušků. Organizátoři už mají sbalenou techniku. Akce, které se zúčastnilo asi 2000 lidí, se obešla bez vážnějšího narušení pořádku, řekla ČTK policejní mluvčí Martina Korandová. Policie na místě zůstává, dokud všichni účastníci neodjedou.

"Provádíme na silnicích v okolí namátkové kontroly řidičů, jestli nejsou pod vlivem alkoholu nebo omamných látek. Musíme v Plzeňském kraji zajistit bezpečnost. Kontroly jsou zatím bez závad," uvedla mluvčí před 17:00. Účastníci čekají, až vystřízliví. Policisté na akci rozdávali testery na alkohol. Na místě řešili v neděli přestupky kvůli drogám a dopravě. Lidé, kteří byli na technoparty pěšky, už odešli nebo si zavolali taxi, uvedla mluvčí. Podle ní bylo v noci v místě ticho.

Policisté, jichž byly v okolí místa desítky, hlídali od pátku až do dneška všechny příjezdové cesty. "Během noci se nic mimořádného nestalo," řekla mluvčí. Zdravotníci pouze v neděli převezli do nemocnice mladou ženu s náhlou zdravotní indispozicí. V sobotu ošetřovali lehký úraz, reakci na požití psychotropní látky a alergickou reakci na bodnutí vosou.

Technoparty u Čížkova začala v pátek v noci. Na místo přijelo kolem 300 osobních a 300 nákladních aut. Před začátkem technoparty měli organizátoři problém s místem, protože se po příjezdu na původně domluvené pozemky u Prešína nedohodli na pro nájmu s majiteli pozemků. Akci se ale nakonec podařilo uspořádat nedaleko původního místa na loukách ve směru od Přešína, kilometr od Čížkova.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je sobota 4. července 2020

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď