Na severu Čech i dnes meteorologové zaznamenali teplotní rekordy

foto Lidé využili 16. září 2020 horkého slunečného počasí k návštěvě nově otevřeného rekultivačního jezera Most. V nedalekých Kopistech meteorologové naměřili rekordní teplotu 30,6 stupně Celsia.

Ústí nad Labem/Liberec - Na severu Čech dnes padaly teplotní rekordy, druhý den za sebou. Nejtepleji v Ústeckém kraji dnes bylo v Kopistech na Mostecku, meteorologové tam naměřili 30,6 stupně Celsia. V Hejnicích ve Frýdlantském výběžku byla tropická noc. ČTK to dnes řekl Martin Novák z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

V Ústeckém kraji dnes padl rekord na několika stanicích, na nichž se teplota měří déle než 30 let. Rekord meteorologové zaznamenali ve Vaňově na Ústecku, tam se rtuť teploměru zastavila na 30,2 stupně Celsia. Třetí rekordní teplotu naměřili v Doksanech na Litoměřicku, kde dnes bylo 28,4 stupně Celsia.

V Libereckém kraji naměřili rekordní teplotu meteorologové v České Lípě, kde bylo 29,5 stupně Celsia. V Doksech měli 28,4 stupně. "Na obou stanicích padl teplotní rekord," řekl Novák.

V Hejnici ve Frýdlantském výběžku noční teplota neklesla pod 20,2 stupně Celsia. Lidé tam tak zažili již druhou tropickou noc v řadě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je čtvrtek 28. ledna 2021

Očekáváme v 13:00 4°C

Celá předpověď