Na Rock for People přijely tisíce lidí, sužuje je vedro

foto Na letišti v Hradci Králové začal 4. července 2018 dvacátý čtvrtý ročník festivalu Rock for People. Na jedné z největších tuzemských hudebních akcí se představí na 100 kapel, muzikantů a dýdžejů.

Hradec Králové - Středeční první den hudebního festivalu Rock for People v Hradci Králové navštívilo kolem 12.000 diváků. Dnes najíždějí další, hlavní hvězdou je britská skupina Prodigy, řekla ČTK mluvčí festivalu Lucie Čunderliková. Hudební zážitek návštěvníkům znepříjemňuje velké horko, teploty ve stínu přesáhly odpoledne 30 stupňů.

Hasiči v areálu letiště, kde se festival koná, kropí cesty, lidé se také mohou zchladit pod rozprašovačem vody. K dispozici jen i koupaliště v areálu. Přesto si odpoledne většina návštěvníků hledala stinná místa, kterých na letišti příliš není.

"Dnes mělo výborný ohlas vystoupení Radim Hladík Tribute, které otvíralo velkou scénu. Bylo to skutečně dojemné," uvedla Čunderliková. Koncert byl poctou jednomu z nejoriginálnějších českých rockových kytaristů Radimovi Hladíkovi, od jehož smrti v prosinci uplynou dva roky. Jeho skladby za doprovodu kapely Blue Effect zahráli přední čeští hudebníci. Britští Prodigy vystupují až v noci. Policie zatím nezaznamenala větší komplikace v dopravě, nemusela ani zasahovat v areálu.

V pátek festival končí, hlavní hvězdou posledního dne bude podle pořadatelů dánská heavy metalová skupina Volbeat. "V Evropě jsou headlinery velkých hudebních akcí," řekla Čunderliková.

Během tří dnů se na letošním Rock for People na deseti pódiích představí na 100 kapel, muzikantů a dýdžejů. V loňském roce pořadatelé na festivalu za tři dny zaregistrovali asi 25.000 návštěvníků.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 13:00 14°C

Celá předpověď