Na říjnový prodloužený víkend Češi už téměř vykoupili kapacitu hotelů

foto Hotelový pokoj. Ilustrační foto. 

Praha - Na říjnový prodloužený víkend Češi podle vybraných rezervačních portálů téměř vykoupili pobyty v hotelech, zajišťovali si je i s několika měsíčním předstihem. Volná místa zbývají nejčastěji v Karlových Varech, Mariánských a Františkových Lázních, kde je velká lůžková kapacita. Velkou poptávku nesledují ubytovací zařízení v Praze. V některých lokalitách naopak zájem převyšuje návštěvnostně rekordní předcovidový rok 2019. Češi jsou navzdory pokračující pandemii koronaviru optimisté a nebojí se plánovat. Postupně se plní i rezervace na vánoční svátky a Silvestr. Vyplývá to z vyjádření rezervačních a prodejních portálů pro ČTK.

Státní svátek 28. října připomínající vznik samostatného Československa letos připadá na čtvrtek. Pokud si lidé vezmou v práci den dovolené, mohou si užít čtyři dny volna. "Nejvíce rezervací na říjnový prodloužený víkend začalo proudit koncem září, kdy už však byly kapacity ubytovatelů poměrně přebrané," uvedla Petra Škrobánková z portálu Hotel.cz.

O prodloužené víkendy je podle Hany Matějčkové z portálu Spa.cz tradičně velký zájem. Letos si Češi pobyty zamlouvali už od otevření hotelů na konci května. "Momentálně již na říjnový prodloužený víkend nemáme volnou kapacitu. V letošním roce je zejména o víkendové termíny velký zájem. Klientům tedy doporučujeme rezervovat svůj pobyt v dostatečném předstihu," řekla Gabriela Havlínová z hotelu Prezident v Karlových Varech.

Nejčastěji chtějí Češi podle Škrobánkové trávit volno v Krkonoších, následuje Šumava, Morava a Jižní Čechy. Na Spa.cz se nejrychleji podle Matějčkové vyprodaly pobyty v Luhačovicích, Velkých Losinách a Třeboni. Naopak na větší příliv hostů stále marně čeká hlavní město. "Cestu do Prahy nikdo moc neplánuje dopředu. Většinou jsou to rezervace pár dní před příjezdem na jednu noc," uvedla Škrobánková.

Na portálech Hotel.cz a Spa.cz už také podle Škrobánkové a Matějčkové pomalu přibývají rezervace na silvestrovské období. Mezi nejžádanější místa patří Špindlerův Mlýn, Harrachov, Pec pod Sněžkou a Jeseníky. U lázní dominují Luhačovice, Poděbrady či Janské Lázně.

Ačkoliv je v rezervacích na další týdny a měsíce podle ředitele portálu Slevomat Ladislava Veselého patrný optimismus zákazníků, silvestrovské pobyty nedosahují úrovně před pandemií. Dříve bylo podle něj běžné, že už v září měla většina hoteliérů plno. "Letos je překvapivě zatím stále z čeho vybírat.Ti, co ještě váhají, může jistě potěšit, že průměrná cena tuzemského pobytu na konci roku zlevnila. V roce 2019 stál takový pobyt 5467 korun, letos je to v průměru 4951 korun," dodal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je čtvrtek 2. prosince 2021

Očekáváme v 3:00 5°C

Celá předpověď