Na radnici v Římě se lidé loučí s herečkou Lollobrigidou, pohřeb bude ve čtvrtek

foto Lidé v Římě se mohou 18. ledna 2023 rozloučit s italskou herečkou Ginou Lollobrigidou, která zemřela v pondělí ve věku 95 let. Na snímku pietní místo na radnici. 

Řím - Lidé v Římě se dnes mohou rozloučit s italskou herečkou Ginou Lollobrigidou, která zemřela v pondělí ve věku 95 let. Na radnici ráno dovezli rakev s jejím tělem, na níž položili rudé růže a vedle ní umístili velké fotografie herečky považované za jednu z nejkrásnějších zejména v 50. a 60. letech minulého století. Pohřeb Lollobrigidy se koná ve čtvrtek v kostele na náměstí Piazza del Popolo v Římě od 12:30 SEČ, informovala místní média.

"S Ginou Lollobrigidou nás opustila opravdová hvězda italského i světového filmu, svými rolemi vstoupila do historie naší země," uvedl starosta Říma Roberto Gualtieri. Ten ráno pietní místo na radnici odhalil spolu se synem herečky, jejím vnukem a také bývalým manželem Franceskem Javierem Rigauem.

Rozloučit se mohou lidé na radnici v Římě s Lollobrigidou dnes do 19:00 a ve čtvrtek před pohřbem od 9:30 do 11:30.

Luigia Lollobrigida, zvaná Gina, jíž fanoušci říkali také Lollo, se narodila 4. července 1927 v městečku Subiaco nedaleko Říma. Před vstupem do světa filmu se věnovala modelingu a v roce 1947 skončila třetí v soutěži krásy Miss Italia. K jejím nejslavnějším snímků patří Fanfán Tulipán, Zvoník u Matky Boží, Chléb, láska a žárlivost, Římanka, Šalamoun a královna ze Sáby či Italské prázdniny.

Lollobrigida, považována v 50. a 60. letech minulého století spolu se Sophií Lorenovou a Claudií Cardinalovou za jednu z nejkrásnějších hereček v Evropě, se věnovala také fotografování, zejména slavných osobností. V pozdním věku se pokusila vstoupit do politiky - neúspěšně kandidovala v roce 1999 do Evropského parlamentu a loni v italských parlamentních volbách.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď