Požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě způsobil škodu 20 milionů korun

foto Požár haly - ilustrační foto.

Dlouhá Lhota (Příbramsko) - Požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě na Příbramsku způsobil v noci na dnešek škodu 20 milionů korun, příčina se vyšetřuje. Při zásahu nebyl nikdo zraněn, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová. Příčinu vzniku požáru zatím neupřesnila. Podle statistik požárů za úterý na webu hasičů způsobila požár haly na výrobu tvrzeného skla zřejmě nedbalost při svařování izolace.

Požár velkého rozsahu byl oznámen v úterý po 20:00, kromě haly hořela i část administrativní budovy. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, na místě zasahovalo 17 jednotek. Po dvou hodinách se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu. Dnes ráno byli hasiči ještě na místě a dohlíželi na požářiště.

"Vyšetřovatel stanovil škodu na výrobní hale a strojním vybavení na 20 milionů korun, hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě deseti milionů korun," uvedla Zemanová. Na vyšetřování okolností požáru se spolu s hasiči podílejí i policisté. "Příčina a okolnosti požáru jsou stále předmětem šetření. V dané věci bude prováděno doohledání požářiště a následně další šetření," řekl ČTK mluvčí policie Zdeněk Chalupa.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 25. ledna 2022

Očekáváme v 9:00 3°C

Celá předpověď