Na předávání Cen Anděl vystoupí Vojta Dyk s americkou kapelou

foto Ilustrační foto - Zpěvák a herec Vojtěch Dyk na tiskové konferenci 25. října 2019 v Praze představil své první autorské album D.Y.K.

Praha - Na slavnostním ceremoniálu Cen České hudební akademie (ČHA) Anděl vystoupí mimo jiné také Vojta Dyk s americkou kapelou, se kterou natočil svou nominovanou desku D.Y.K. Do Prahy přiletí jen kvůli ceremoniálu i s producentem alba Ondřejem Pivcem, držitelem Grammy za účast na albu Gregoryho Portera. Na předání cen dále zahrají muzikanti napříč žánry. ČTK o tom za pořadatele informovala producentka večera Lucie Hájková.

"Je skvělé, že můžeme přivítat světové hosty, kteří se zároveň podíleli na domácím nominovaném albu. Věřím, že se dočkáme opravdu velkého popového čísla," uvedl předseda Rady ČHA Honza Vedral.

Na pódiu se během ceremoniálu dále představí například Mirai, Lenny, Vypsaná fixa, Klára Vytisková, Ben Cristovao, Marcell, Paulie Garand, Calin, STEIN27, Lake Malawi či Renne Dang. "Hudební dramaturgii záměrně nebudeme prozrazovat kompletně a do detailů a to, kdo s kým a jak zahraje, si také ponecháme pro diváky jako překvapení," doplnila Hájková.

Nejstarší tuzemské odborné hudební ceny se budou předávat 31. března, tentokrát budou vedle zástupců hudební branže přístupné i veřejnosti. Ceremoniál, který v přímém přenosu odvysílá Česká televize, se uskuteční v pražském O2 universu. Večerem diváky provede Ewa Farna.

Favoritem letošních Andělů je Vladimír Mišík, který s albem Jednou tě potkám získal od ČHA šest nominací. Tři nominace získal za svou desku Září hudební kolektiv Zvíře jménem podzim, po dvou nominacích mají Mirai s albem Arigató, Vypsaná fixa a jejich Kvalita a Berenika Kohoutová s deskou Holka roku nebo Beata Hlavenková se sólovou deskou Sně. První kolo hlasování ČHA skončilo 20. ledna. Celkově v něm pod dohledem notáře v 15 kategoriích hlasovalo 351 akademiků. ČHA tvoří hudební odborníci z řad novinářů, dramaturgů, pořadatelů koncertů i muzikantů, dosavadních držitelů Anděla.

Galavečer hudebních Cen Anděl je letos nově otevřen i veřejnosti. Další z novinek letošního ročníku je multižánrová cena popularity. O jejím vítězi mohou fanoušci hlasovat na stránce andelceny.cz/cenafanousku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 14. července 2020

Očekáváme v 17:00 24°C

Celá předpověď