Na předávání cen Anděl 15. dubna vystoupí hosté i letošní nominovaní

foto Hudební ceny Anděl - ilustrační foto.

Praha - Na předávání letošních 32. cen České hudební akademie Anděl 15. dubna v prostorách pražského Výstaviště vystoupí Richard Müller, 7krát3, Lenny, Vypsaná Fixa, Prago Union a další. Večerem v přímém přenosu České televize provede herec Kryštof Bartoš. Stejně jako v uplynulých letech bude i tentokrát udílení cen oživeno hudebními čísly, kterých se zhostí umělci z řad nominovaných. ČTK o tom za pořadatele informovala Nikol Klevcovová.

"Každým rokem oslavujeme na cenách Anděl českou hudbu v celé její šíři a oceňujeme ty, jejichž nahrávky v daném roce vyhodnotila Česká hudební akademie jako ty nejzdařilejší. Zároveň je naším cílem představit tuto tvorbu veřejnosti atraktivní formou a věnovat co nejvíce prostoru těm, kterým tento večer patří – samotným hudebníkům," uvedla producentka cen Anděl Lucie Hájková.

S ohledem na počty nominací jsou favority letošních cen po Miroslavu Žbirkovi, který je in memoriam nominovaný ve čtyřech kategoriích, zpěvák 7krát3 a kapela Vypsaná Fixa se třemi nominacemi nebo zpěvačka Pam Rabbit, která se díky svému debutu může stát letošním objevem i nejlepší sólovou interpretkou. Všichni tito hudebníci se objeví na pódiu minimálně jako vystupující.

"I letos se snažíme přistoupit ke každému vystupujícímu individuálně a vytvořit pro každou píseň, která během večera zazní, originální výtvarný koncept. Podoba živých vystoupení, která vznikne pouze pro daný večer, bude po odvysílání zveřejněna ve formě živých videoklipů na YouTube kanálu cen Anděl," sdělil art director Matyáš Vorda.

Akademici v hlasování o cenách Anděl rozhodovali o nejlepších nahrávkách vydaných v roce 2022 ve čtrnácti hlavních i žánrových kategoriích a o novém laureátovi Síně slávy. Vyjma poslední zmíněné kategorie se hlasovalo tříkolovým systémem. Do Síně slávy bude tradičně uvedena osobnost, která nasbírala od akademiků nejvíce hlasů již v prvním kole. Celkově hlasovalo přes 440 akademiků, odborníků napříč hudební branží.

Již čtvrtým rokem je součástí cen Anděl multižánrová cena popularity nazvaná Coca-Cola cena fanoušků. Hlasovat o jejím vítězi, zvoleném ze všech nominovaných napříč kategoriemi, může veřejnost do 9. dubna na stránce soutěže. Ceny Anděl uděluje každoročně hudební akademie od roku 1991 hudební akademie. Od roku 1995 se realizují pod záštitou České národní skupiny Mezinárodní federace hudebního průmyslu a od roku 1997 je symbolizuje soška Anděla se šalmají od sochaře Jaroslava Róny.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. dubna 2023

Očekáváme v 17:00 10°C

Celá předpověď