Na pražské letiště nedorazilo zřejmě kvůli větru zatím 10 spojů

foto Letadlo přistává v silném větru na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem.

Praha - Na pražské Letiště Václava Havla dnes zatím nedorazilo deset spojů, zřejmě kvůli silnému větru. Šlo o čtyři linky z Londýny, dvě z Amsterdamu, dále Kolína nad Rýnem, Düsseldorfu, Frankfurtu a Milána. Pražské letiště problémy kvůli větru zatím nemá. ČTK to řekla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. Přes západní Evropu se dnes přesouvá silná zimní bouře provázená přívalovými dešti a nárazy větru o rychlosti přesahující 150 kilometrů v hodině.

"Pouze v jednom případě máme od letecké společnosti potvrzené zrušení přímo kvůli počasí, jinak důvody uvádět nemusejí. V tuto chvíli je již zrušeno také celkem pět zpátečních letů na pondělí, konkrétně do Curychu, Mnichova, Frankfurtu, Amsterdamu a Düsseldorfu. Situace se může pochopitelně měnit, proto doporučujeme, aby cestující sledovali aktuální informace u své letecké společnosti nebo na webových stránkách letiště," uvedla Pavlíková.

Provoz na Letišti Václava Havla Praha je stále bez omezení, některé lety mají již na příletu z předchozí destinace zpoždění.

Silný vítr má dnes podle meteorologů zasáhnout i Českou republiku, zvýšili stupeň nebezpečí výstrahy před větrem. V noci má být podle jejich předpokladu vítr v zemi velmi silný, postupně ještě zesílí a v pondělí bude extrémně silný. Zejména v západní polovině ČR bude mít v nárazech ojediněle rychlost až 110 kilometrů v hodině. V pondělí večer a v noci vítr přechodně zeslábne, v úterý ráno se vrátí s menší intenzitou, uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je čtvrtek 28. května 2020

Očekáváme v 11:00 14°C

Celá předpověď