Na poli v Brně havaroval vrtulník, jsou dva zranění

foto Na poli v Brně-Tuřanech 7. prosince havaroval lehký vrtulník, dva muži jsou středně těžce zranění. Hasiči stroj zabezpečili proti požáru.

Brno - Na poli v Brně-Tuřanech dnes dopoledne havaroval lehký vrtulník, dva muži jsou zranění. Hasiči stroj zabezpečili proti požáru. ČTK to řekli mluvčí hasičů a záchranné služby. Příčinu nehody vyšetřuje policie i letecká inspekce.

Podle mluvčího hasičů Jana Dvořáka jde o lehký soukromý vrtulník, nikoliv o policejní či záchranářský stroj. "Vrtulník jsme zabezpečili, aby nedošlo k požáru," uvedl mluvčí. Doplnil, že hasiči zkontrolovali i případný únik kapalin. Podle Dvořáka leží vrtulník pár desítek metrů od plotu brněnského letiště.

Video: Havárie vrtulníku na poli v Brně
07.12.2017, 13:48, autor: Zehl Igor, zdroj: ČTK

"Leží na břiše, zadní část ocasu vrtule se odlomila a leží kus od vrtulníku. Ohnuté jsou listy hlavní vrtule," popsal mluvčí.

"Na místě jsou dvě posádky bez lékaře, jedna lékařská posádka v systému rendez-vous a inspektor provozu," uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Doplnila, že oba pacienty záchranná služby převezla po ošetření do Fakultní nemocnice v Bohunicích, jednoho na urgentní příjem a druhého do traumacentra.

Policie měla pád vrtulníku nahlášený krátce před 10:30. "Posádku tvořili dva muži, jeden z nich byl schopen podstoupit dechovou zkoušku, ta byla negativní. U druhého byl nařízený odběr krve," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Doplnil, že policie místo zajistila a příčiny nehody bude policie řešit ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 16. října 2018

Očekáváme v 17:00 21°C

Celá předpověď