Na otevření čínského nebe se těší letecké firmy ze světa i z Česka

foto Lidé v odbavovací hale letiště v Šanghaji - ilustrační foto.

Letečtí výrobci z celého světa hodlají využít otevřenosti, kterou začal nabízet čínský trh. Prezident Si Ťin-pching prohlásil, že podle jeho předpokladů přesáhne v příštích 15 letech dovoz zboží do Číny 30 bilionů amerických dolarů a služeb 10 bilionů. Už den poté, co hlava čínského státu přednesla svou předpověď včetně slibu dále otevírat tamní trh na dovozním veletrhu China International Import Expo (CIIE) v Šanghaji, podepsaly dohodu o dodávkách za 1,44 miliard dolarů společnost China Eastern Airlines a její britský protějšek Rolls-Royce. Úmluva se týká leteckých motorů Trent XWB v letadlech Airbus A350 a jejich servisu, informoval portál China Daily. Má jít o součást obchodu za více než dvě miliardy dolarů.

Evropské konsorcium Airbus dále hlásí připravenost využít příležitosti, pokud jde o provozování letecké záchranné služby prostřednictvím vrtulníků.

CIIE považují pozorovatelé za důkaz o stoupající vyspělosti čínské ekonomiky, tvrdí China Daily. Čína tak dává najevo zájem na větší vyrovnanosti mezi objemy svého vývozu a obráceně dovozu do země.

Portál si rovněž všiml faktu, že na českém národním stánku je k vidění model letounu L 410 UVP-E20 moravské firmy Aircraft Industries, který má sloužit k dopravě zboží a početně omezených posádek do vzdálených čínských regionů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 11:00 29°C

Celá předpověď