Na Olomoucku havaroval linkový autobus, zraněno je 11 lidí

foto Nehoda autobusu - ilustrační foto.

Olomouc - Jedenáct lidí se dnes odpoledne zranilo při havárii linkového autobusu, který u obce Hraničné Petrovice na Olomoucku čelně narazil do stromu. Při nehodě se zranil řidič i všech deset cestujících, řekl ČTK policejní mluvčí František Kořínek. Všichni zranění byli převezeni do nemocnic. Žádný ze zraněných nebyl podle záchranářů v ohrožení života. Silnice u Hraničních Petrovic byla několik hodin uzavřena, večer byl provoz obnoven.

Autobus havaroval krátce před 15:00. "Linkový autobus sjel z cesty a narazil do stromu. Řidič zůstal zaklíněný a hasiči ho museli vyprošťovat. V autobuse bylo také deset cestujících a všech deset je zraněno," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.  

Na místo dorazili hasiči, záchranáři i policisté. Přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby. "U všech zraněných byl charakter poranění lehký až středně závažný. Jednalo se zejména o pohmožděniny, odřeniny a zlomeniny. Všichni poranění byli předáni ve stabilizovaném stavu a nikdo z účastníků nebyl v ohrožení života," uvedl mluvčí záchranné služby Pavel Lampa.

Šest zraněných bylo převezeno do Fakultní nemocnice Olomouc, čtyři do Nemocnice Šternberk a jeden pacient byl transportován do Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba.

Policisté na místě vyšetřovali okolnosti nehody a hasiči poté vyprostili havarovaný autobus. "Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou," dodal Kořínek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 26. září 2018

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď