Na neobvyklých místech Brna začali hrát hudebníci s flašinetáři

foto Na netradičních a překvapivých místech v centru Brna vystoupili 10. srpna 2018 pouliční zpěváci v rámci festivalu Maraton hudby Brno. Jeho součástí je takzvaný bezuliční busking, tedy pouliční hudba bez ulice.

Brno - Hudebníci spolu s flašinetáři začali hrát dnes v Brně na neobvyklých místech. Takzvaný bezuliční busking, nebo-li pouliční vystoupení bez ulice je součástí třetího ročníku Maratonu hudby Brno, který se koná od čtvrtku do neděle. Bezuličního buskingu se zúčastní téměř 50 hudebníků a flašinetářů, řekla při zahájení na Jakubském náměstí brněnská umělkyně Kateřina Šedá, která projekt jako součást festivalu vymyslela.

Hudebníky je možné vidět na různých místech v Brně. Bude to například na jezdících schodech, v balkonech nebo podzemí, uvedla Šedá. Písničky ale zazněly i z jedoucího kabrioletu.

Busking zahájila u kostela na Jakubském náměstí část flašinetářů. Do Brna přijeli z šesti zemí, a to z Francie, Německa Itálie, Slovinska Polska, Slovenska, a z mnoha míst České republiky.

Mezi buskery zavítal do Brna El-Loren, Rob Falsini, Underground Funk Orchestra, Mario Parizek, Mucha nebo slovenské sesterské duo TBeeGirls, které vystoupilo už loni, kdy byl busking novinkou maratonu hudby.

Maraton hudby nabízí různé žánry od rocku přes jazz, klasiku až po folklor. Propojuje hudbu, cirkus s akrobacií nebo divadlem a také různé kulturní akce. Pořadatelé očekávají kolem 20.000 návštěvníků. Zhruba polovina akcí je zdarma. Vznik festivalu je spjatý s kandidaturou Brna do Sítě kreativních měst UNESCO. Poprvé Brno neuspělo, loni už se ale na seznam dostalo jako město hudby.

Na akci se podílejí desítky organizací. K programu patří také hudebně světelná produkce festivalu Uprostřed, festival Na prkně, dlažbě i trávě nebo dvě představení Mezinárodního kytarového festivalu Brno. Letos k nim přibyl i festival Den Brna, který pořadatelé s Maratonem hudby propojí sérií koncertů duchovní hudby.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je úterý 21. května 2019

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď