Na náměstí Míru dnes začíná Vinobraní na Grébovce

foto Na vinici Grébovka v Praze začalo vinobraní.

Praha - Tradiční Vinobraní na Grébovce začne dnes odpoledne na náměstí Míru a vyvrcholí v sobotu v Havlíčkových sadech. V pořadí 12. ročník se zaměří na významné "osmičkové" události československé historie, nabídne ohlédnutí za 100 lety samostatné republiky. Pořadatel, kterým je městská část Praha 2, dále láká na koncerty Tonyi Graves a Anny K., chybět nebude ani cimbálovka. Akce se letos zúčastní 40 českých a moravských vinařství a vinoték. Celkem bude na výběr z více než stovky stánků včetně těch s ukázkami tradičních řemesel.

Polovina zastoupených vinařství nabídne burčák a již tradičně bude možné ochutnat burčák z historické vinice Grébovka. Pro letošní ročník vinobraní se z tohoto vinohradu připravuje 750 litrů bílého burčáku odrůdy Müller Thurgau a 750 litrů červeného burčáku odrůdy Dornfelder.

Historická výročí si návštěvníci připomenou v nejrůznějších soutěžích, budou například poznávat kostýmované historické osobnosti či si znalosti dějepisu ověří v kvízu. Pokřtěna bude také nová historická publikace, kterou městská část vydala k letošním osmičkovým výročím a věnovala ji hrdinům pocházejícím z Prahy 2. V parku bude umístěna velkoformátová výstava s názvem Příběhy 20. století, připravená spolkem Post Bellum.

Pro dětské návštěvníky je určena zóna Domu dětí a mládeže Prahy 2, kde se budou konat divadelní představení, výtvarné dílny a další zábavné aktivity s návazností na historii včetně speciální Viniční stezky.

Podrobný program je k dispozici na webu akce.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je čtvrtek 22. srpna 2019

Očekáváme v 17:00 24°C

Celá předpověď