Na Mnichovickém Rockování vystoupí Arakain s Bílou

foto Ilustrační foto - Metalová kapela Arakain (vlevo baskytarista Zdeněk Kub a zpěvák Jan Toužimský) se zpavačkou Lucií Bílou (na snímku z 6. března 2015).

Mnichovice (u Prahy) - Na Mnichovickém Rockování vystoupí Arakain s Lucií Bílou i řada středočeských kapel. Festival se koná 21. srpna v areálu Halašák v Mnichovicích u Prahy, letos jde o 14. ročník, uvedla za organizátory Eva Havelková.

Program je letos připravený na dvou pódiích. "Na hlavní ČEZ stage zahájí koncertem zpěvačka, ale i herečka Bára Poláková, jejíž písně Nafrněná nebo Kráva si svým nadhledem a vtipem získaly celé generace. Po ní už přitvrdíme a pódiovou štafetu převezmou kapely Kreyson Memoriál a Hudba Praha Band či zpěvák Petr Kolář s kapelou, který je speciálním hostem Nadace Šťastná hvězda, s níž festival spolupracuje,“ popsal producent festivalu Lukáš Fousek. Večer vystoupí slovenští No Name a program zakončí Lucie Bílá spolu s českou metalovou legendou Arakain.

Druhé pódium bude patřit finalistům největší tuzemské soutěže v živém hraní, Středočeské Skutečné ligy. "Skutečná liga, kterou zaštiťuje Středočeský kraj, má každoročně za cíl podpořit nejen začínající hudební skupiny, nalézt nové talenty, dát jim možnost získat zkušenosti v živém hraní a zájem široké veřejnosti, tedy odstartovat hudební kariéru. Jednou z takových možností je právě náš festival," dodal producent. Letos za Skutečnou ligu vystoupí na festivalu například hard-popová Madam Royal nebo kytarista Martin Jáchym & The Common Sense,

Nyní se koná 16. ročník ligy a neprofesionální rockové kapely se mohou do 21. srpna hlásit na webu projektu www.skutecnaliga.cz.

Vstupenky na Mnichovické rockování je možné koupit například na webu mnichovickerockovani.cz. Pro návštěvníky bude před vstupem možnost antigenního testování na covid-19.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 18. ledna 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď