Na ministerstvu zahraničí se podepíše smlouva o realizaci českého pavilonu pro Expo 2025

foto Odbornou porotu nejvíce zaujal se sklem pracující návrh od architektonického studia Apropos Architects ve spolupráci s Terezou Šváchovou a Lunchmeat studio.

Ve čtvrtek 30. března podepíše na ministerstvu zahraničí generální komisař české účasti na Expo 2025 Ondřej Soška s vítězem architektonické soutěže studiem Apropos Architects smlouvu o realizaci českého pavilonu pro Expo 2025 v Ósace.

Podpisu se zúčastnit také ministr zahraničních věcí Jan Lipavský spolu s japonským velvyslancem v České republice Hideo Suzukim.

Vítězný tým Apropos Architects, autoři návrhu českého pavilonu v podobě skleněné spirály, na tiskové konferenci 8. března 2023 v Praze.

Vítězný návrh vybrala sedmičlenná porota během slavnostního večera v Centru architektury a městského plánování již na začátku března (viz tisková zpráva Soutěž na návrh českého pavilonu pro světovou výstavu EXPO 2025 zná své vítěze | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)).

Během následné tiskové konference představí výše jmenovaní další kroky spolupráce a co se chystá v rámci příprav na Expo 2025.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 9. června 2023

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď