Čechman byl v závěrečný den ME dráhových cyklistů pátý v keirinu

foto Harrie Lavreysen z Nizozemska po vítězství v keirinu na ME v dráhové cyklistice v Grenchenu, 12. února 2023.

Grenchen (Švýcarsko) - Martin Čechman se pátým místem v keirinu postaral v poslední den mistrovství Evropy v dráhové cyklistice v Grenchenu o nejlepší výsledek české výpravy. Navázal na bývalého kontinentálního šampiona v této olympijské disciplíně Tomáše Bábka, jenž krátce před ME oznámil konec kariéry.

Čechman se do velkého finále kvalifikoval vítězstvím v opravné jízdě a třetím místem v druhém kole. Titul získal dvojnásobný olympijský vítěz Harrie Lavreysen z Nizozemska, jenž ve Švýcarsku vyhrál také sprint jednotlivců a týmů.

"Šampionát byl náročný a zaznamenali jsme jak horší, tak lepší výsledky. Měli jsme tu spoustu mladých závodníků, kteří bojovali s evropskou špičkou v elitní kategorii vůbec poprvé a bohužel to bylo v řadě závodů vidět. Za některé výsledky jsme ale velmi rádi, například páté místo Martina Čechmana v keirinu je skvělé," uvedl na svazovém webu šéftrenér české výpravy Milan Kadlec. "V rámci sbíraní bodů do olympijského žebříčku zbývá ještě šest závodů, tak uvidíme, jak si povedeme v dalších příležitostech," dodal.

Muži:

Keirin: 1. Lavreysen (Niz.), 2. Rajkowski (Pol.), 3. Hoogland (Niz.), ...5. Čechman, 21. Šťastný (oba ČR) vyřazen v opravách.

Madison: 1. Kluge, Reinhardt (Něm.) 43, 2. Consonni, Scartezzini (It.) 34, 3. Grondin, Thomas (Fr.) 32, ...14. Voneš, Štec (ČR) nedokončili.

Ženy:

Keirin: 1. Friedrichová (Něm.), 2. Finucaneová (Brit.), 3. Hinzeová (Něm.), ...19. V. Jaborníková a A. Jaborníková (obě ČR) obě nepostoupily z oprav.

Madison: 1. Archibaldová, Barkerová (Brit.) 38, 2. Berteauová, Copponiová (Fr.) 25, 3. Balsamová, Guazziniová (It.) 19, ...11. Kohoutková, Ševčíková (ČR) -39.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 25. března 2023

Očekáváme v 17:00 10°C

Celá předpověď