Na letošním červeném koberci se objevila i pocta Kobe Bryantovi

foto Scarlett Johanssonová

Los Angeles - Ke každoročnímu udělování cen Americké filmové akademie Oscar nedílně patří móda a očekávání, jaké trendy se na červeném koberci objeví. Barvou letošní velké filmové noci se stala růžová v mnoha odstínech, ovšem nominované herečky většinou sáhly po elegantní černé a bílé barevné paletě. Výjimkou byly hvězdy historického snímku Malé ženy, které na červený koberec vnesly výrazné barvy i siluety.

Pokud jde o muže, jen málokterý z nich se rozhodl experimentovat a obléci něco jiného, než černý smoking. Po předchozím ročníku ovšem už nikoho nepřekvapilo, že si genderové hranice stírající Billy Porter oblékl další róbu - tentokrát se zlatým peříčkovým živůtkem bez rukávů a bohatou sukní s potiskem v odstínech pálené oranžové barvy.

Spike Lee uctil zesnulou basketbalovou hvězdu Kobeho Bryanta ve fialovém obleku od Gucciho s číslem 24 na klopách a zádech. A Timothée Chalamet vyměnil smoking za komplet od Prady, který některým divákům připomínal soupravu na jogging a jiným pracovní oděv leteckého mechanika. Kladně ovšem pozorovatelé hodnotili jeho volbu obuvi - vzhledem k dešti, který hvězdy přicházející na předávání Oscarů potrápil, byly gumové galoše více než vhodné.

Mezi nejlépe oblečené herečky se podle módních expertů letos zapsala Cynthia Erivoová v bílé róbě od Versaceho s živůtkem vykládaným kamínky prostřídanými síťovinou. Vysoký rozparek, ze kterého na červeném koberci nechala vykouknout nohu, mnohým připomněl nejoblíbenější pózu Angeliny Jolie.

Scarlett Johanssonová vnesla na ceremonii smyslnou eleganci v hedvábných šatech od Oscara de la Renty s korzetovým živůtkem a stříbrnými řetízky. Stříbrnou róbu s vlečkou doplnila jedinečnými diamantovými náušnicemi.

Asi nejdéle se šily šaty pro Brie Larsonovou, která si oblékla decentně, a přitom nesmírně bohatě zdobené šaty v pudrovém odstínu značky Celine s véčkovým výstřihem, vysokým rozparkem a pláštíkem. Šaty zdobilo 120.000 flitrů, 110.000 skleněných korálků, 13.000 krystalů Swarovski a 6000 růžových drahokamů, jejichž ruční našití trvalo 1200 hodin.

Pro svou devátou účast na Oscarech zvolila Charlize Theronová černou klasiku v podobě asymetrických šatů na jedno rameno s vysokým rozparkem a vlečkou. Nechala tak vyniknout diamanty, jimiž se zkrášlila - na svých špercích jich měla 165 v celkové váze 21 karátů a s hodnotou pěti miliónů dolarů (asi 114 miliónů korun).

Na podobu dobré sudičky vsadila zpěvačka Janelle Monáeová v metalických šatech s kapucí a odhalenými zády od Ralpha Laurena. Zářivé šaty doplnila obojkovým náhrdelníkem s diamanty v celkové váze 36,54 karátu, které sváděly boj se 168.000 krystaly Swarovski, jejichž našití na šaty trvalo 600 hodin.

Penelope Cruzová si nemohla vybrat jinou značku než Chanel, protože je tváří tohoto francouzského módního domu. Elegantní černé šaty s vypasovaným živůtkem a rozšířenou sukní nestejné délky doplnila perlovým opaskem. Zatímco část odborníků z nich byla nadšená, podle některých diváků jí róba zbytečně přidávala roky.

Renée Zellwegerová, která proměnila nominaci za hlavní roli v životopisném snímku Judy o herečce Judy Garlandové, se na vrchol filmové sezóny vrátila ke klasické bílé v podobě pouzdrových šatů na jedno rameno značky Armani Prive.

Déšť hrozil pošramotit když už ne dobrou náladu, tak přinejmenším umně propracované účesy, líčení a šaty mnoha hollywoodských hvězd. Herečka Regina Kingová, která v loňském roce získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za film Kdyby ulice Beale mohla mluvit, přišla na červený koberec ve světle růžové róbě od Versaceho s diamanty zdobeným živůtkem.

"Myslím, že na tohle počasí jsou ideální, protože je v nich teplo," zažertovala před losangeleským divadlem Dolby Theatre.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je sobota 29. února 2020

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď