Na Letní Letnou se chystají Cirk La Putyka a Vosto5

foto Ilustrační foto - Mezinárodní festival nového cirkusu a pantomimy Letní Letná bude 15. srpna 2018 slavnostně zahájen v Praze. Snímek je ze zkoušky představení, která se konala 14. srpna 2018. Festival potrvá do 2. září.

Praha - Cirk La Putyka, divadlo Víti Marčíka a divadelní soubor Vosto5 jsou mezi soubory, které vystoupí na 16. ročníku festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Festival se uskuteční od 14. srpna do 1. září. České soubory doplní již dříve oznámené zahraniční hosty, mezi kterými bude například trojice akrobatů z belgického souboru Théâtre d’Un Jour. Festival nabízí řadu vystoupení od divadla, přes performance po nový cirkus. ČTK o tom dnes za pořadatele informovala Lucie Čunderliková.

Diváci letos uvidí mimo jiné premiérové představení Hrdinové skupiny Losers Cirque Company. "Téma Hrdinů nás provází již od začátku. Dlouho jsme ho chtěli nějak zpracovat, ale zároveň jsme to odkládali. Po loňské spolupráci s Danem Špinarem a Radimem Vizvárym na inscenaci Ego jsme se domluvili na větším projektu a téma hrdinství nás všechny oslovilo," uvedl Petr Horníček, principál Losers Cirque Company. Diváci kromě novinky uvidí i zmiňované představení Ego nebo starší Kolaps.

Cirk La Putyka dorazí na Letnou se svou letošní novinkou Isole, která návštěvníky pozve na místo plné radosti a hravosti s rozmanitou hudbou v nejrůznějších podobách. Představení překračující podle tvůrců hranice mezi koncertem, divadlem a novým cirkusem na Letní Letné uvedou dvakrát.

Divadelní soubor Vosto5 se představí se svým již tradičním improvizačním představením Stanďartní kabaret nebo loutkohereckým divadlem Slzy ošlehaných mužů, jež vypráví příběh českého lyžaře Bohumila Hanče a jeho přítele Václava Vrbaty. Vystoupí Tomáš Jeřábek, Kristýna Liška Boková, Petr Prokop nebo režisér představení Ondřej Cihlář.

Na festival se vrátí i Víťa Marčík s představením Robinson, které je určeno dětem i dospělým. Holektiv představí dobové zpracování příběhu první české pilotky s názvem Božena. Dalšími českými vystupujícími budou například studenti brněnské JAMU, Bratři v tricku nebo G.N.A.T.

Mezinárodní Letní Letná každoročně představuje nejrůznější podoby nového cirkusu a vedle zahraničních hvězd uvádí v přehlídce českého nového cirkusu umělce několika generací. Více informací na webu Letní Letná.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je sobota 25. ledna 2020

Očekáváme v 3:00 -3°C

Celá předpověď