Kapela Rammstein rozzářila Letňany ohni a rozbouřila desítky tisíc fanoušků

foto Zkouška pódiových efektů pro koncert německé skupiny Rammstein, která 15. května v Praze zahájí své evropské turné, 13. května 2022.

Praha - Německá metalová kapela Rammstein dnes na letišti v pražských Letňanech rozbouřila svou hlasitou show plnou pyrotechnických a světelných efektů desítky tisíc fanoušků. Skupina v čele s hlavním autorem textů, zpěvákem Tillem Lindemannem, synem básníka a spisovatele Wernera Lindemanna, zahájila dvouhodinový koncert reprodukovanou Hudbou ke královskému ohňostroji Georga Friedricha Händela. Na ni navázala skladbou Armee der Tristen ze svého nového alba Zeit.

Fanoušci, kterých podle pořadatelů dorazilo 60.000, se dočkali i starších hitů jako Links 2-3-4, Puppe nebo Deutschland. Tradičně nechyběla ani píseň Du riechst so gut z jejich debutové desky Herzeleid z roku 1995. Představení, jehož doprovodné efekty včetně ohňů vynikly zejména za tmy, sledovalo několik stovek diváků z pole za plotem areálu. Vystoupení skupina před prvním přídavkem zakončila koncertním debutem titulní skladby nového alba Zeit.

Po krátké pauze se kapela přesunula na druhé jeviště uprostřed míst ke stání, odkud za doprovodu svitu tisíců mobilů z publika zazněla akustická verze skladby Engel z alba Sehnsucht z roku 1997. Následovaly další starší písně Ausländer nebo Pussy a efektní závěr obstaral ohňostroj.

Energickým vystoupením Rammstein v Praze zahájili své evropské turné. Druhý přidaný koncert se uskuteční na stejném místě v pondělí. V roli předkapely se před Rammstein opět představí ženské klavírní Duo Jatekok.

Rammstein založili v roce 1994 hudebníci pocházející z východní části Německa. Název kapely připomíná město Ramstein, kde je základna a sídlo velitelství Letectva Spojených států v Evropě a kde se koncem 80. let během letecké přehlídky stala nehoda, při které zahynuly desítky lidí.

Dnešní koncert byl jednou z akcí s největším počtem diváků v letňanském areálu vůbec. V roce 2019 zde dva koncerty britského zpěváka Eda Sheerana přilákaly celkem 150.000 diváků, na první z nich přišlo téměř 80.000 lidí. Tabulce největších koncertů v Praze vévodí vystoupení Rolling Stones ze srpna 1995, na Strahovský stadion tehdy dorazilo na 130.000 lidí.

Okolí místa koncertu bylo dnes uzavřené pro osobní dopravu a nebyla zde ani možnost parkování. Stejná opatření platí i pro pondělní koncert stejně jako posílení linky metra C a prodloužení jejího provozu do 0:30.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je sobota 25. června 2022

Očekáváme v 15:00 23°C

Celá předpověď