Na leteckém dni u Val. Meziříčí se představí i Martin Šonka

foto Akrobatický pilot Martin Šonka v budapešťském závodu Red Bull Air Race.

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) - U Valašského Meziříčí na Vsetínsku se na konci července uskuteční letecký den. Své umění na něm předvede také vítěz prestižního seriálu Red Bull Air Race Martin Šonka. Akce na letišti v Poličné se uskuteční čtvrtým rokem, sdělil ČTK mluvčí valašskomeziříčské radnice Lukáš Martinek. Letecký den vždy přiláká několik tisíc diváků.

"Pokud vyjde počasí, věřím, že padne divácký rekord. Vždyť Martin Šonka se u nás poprvé představí jako mistr světa. Navíc skončil šestý v anketě o nejlepšího sportovce České republiky. Jeho jméno už není pojmem pouze pro zasvěcené, zná ho široká veřejnost," uvedl starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO).

Letecký den se uskuteční v sobotu 27. července. Město na něj již připravuje program. "Jednáme s armádou o zapůjčení vrtulníku. Sondujeme, zdali by na místě byl možný výsadek parašutistů. Podstatnou roli budou hrát také letečtí modeláři s modely letadel nejrůznějších velikostí," uvedl Stržínek. Na místě bude i program pro děti.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 23. srpna 2019

Očekáváme v 7:00 13°C

Celá předpověď