Na Kvílení vystoupí Kryštof, Gaia Mesiah i Crazy Áňa

foto Hudební festival Kvílení

Lipnice nad Sázavou (Vysočina) - Rockový festival Kvílení, který se letos již popáté uskuteční v Lipnici nad Sázavou, láká své diváky atraktivní lokalitou i pestrostí programu, ze kterého si vybere takřka každý. V sobotu 29. srpna si v letním amfiteátru pod hradem přijdou na své nejen milovníci českého rocku, ale i crossoveru, ska a osobité písničkářské produkce.

Na festivalu se objeví letošní držitel ceny Akademie populární hudby Anděl 2008 v kategorii skupina roku a skladba roku kapela Kryštof v čele s frontmanem Richardem Krajčem. Pomezí popu a rocku zastoupí také lídr skupiny Ready Kirken Michal Hrůza se svojí KAPELOU HRŮZY. Českou bigbítovou scénu bude jako každoročně reprezentovat česká rocková legenda Natural, protagonista nesmrtelného hitu 80. let Já na to mám. Nejen pamětníky roztančí pražský bigband s 25letou historií a stálou "enfant terrible" dechovou sekcí, Šůchova Laura a její tygři, která kromě osvědčeného repertoáru představí i písně ze své nové desky Nejsou malý věci.

Rockový festival Kvílení v Lipnici nad Sázavou

Gaia Mesiah vystoupí na Kvílení poprvé ve složení se zpěvákem Viktorem Dykem, známým z pražských kapel Dorota B.B. a WAW!?. Dále si diváci mohou poslechnout pražské crossoverové kapely The Switch a Five o'clock tea, chomutovské X-left to Die a humpolecké rockery Spadla klec. Objevem pořadatelů festivalu Kvílení je mladičká, teprve třináctiletá autorská zpěvačka a pianistka Crazy Áňa.

Zpěvačka a pianistka Crazy Áňa

Festival, který staví zásadně na české hudební produkci, každoročně přivítá zhruba 1300 diváků. Od roku 2005, kdy se uskutečnil jeho první ročník, si vydobyl na české festivalové scéně nezastupitelné místo, a to nejen v regionálním kontextu. Atraktivní prostředí festivalového areálu pod gotickým hradem umocňuje unikátní atmosféru místa, které si chválí jak hudebníci - pro bezproblémovou festivalovou produkci a kvalitní nazvučení, tak i fanoušci - netradičně hlavně pro možnost přímého kontaktu s muzikanty.

Plakát festival Kvílení 2009

Celý festival slovem provází moderátor Ilja Kučera. Vstupenky je možné pořídit v předprodejích sítí Ticketstream a Ticketportál za 300,- Kč. Návštěvníci festivalu budou moci stanovat a parkovat zdarma, hlavní parkoviště a stanové městečko budou umístěny na louce u fotbalového hřiště zhruba 500 od hlavního areálu.

Podrobnosti o festivalu Kvílení naleznete na webových stránkách Kvílení.cz. Nejčerstvější informace o dalších festivalových produkcích se dozvíte na webových stránkách festivaly.net.

Soutěžte s ČN o lístky na festival Kvílení!

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď