Na konto sbírky adventních koncertů lidé poslali rekordních 20 milionů korun

foto České bankovky, peníze, koruna - ilustrační foto.

Praha - Diváci České televize (ČT) poslali letos na konto sbírky čtyř adventních koncertů rekordních více než 20 milionů korun, které si rozdělí čtyři neziskové organizace na podporu zdravotně i mentálně postižených a dětí se závažným nebo nevyléčitelným onemocněním. Dosud nejvíce se podařilo vybrat loni, kdy diváci poslali 18,8 milionu korun. ČTK o tom za ČT informovala Karolína Blinková. Na koncertech letos vystoupili například pěvci Dagmar Pecková, Adam Plachetka, Vojtěch Dyk nebo Tomáš Klus.

Čtyřmi charitativními koncerty provedla diváky moderátorská dvojice Ester Janečková a Petr Hradil. Patrony čtyř neziskových organizací se stali moderátoři ČT Barbora Kroužková, Lea Surovcová, Daniel Takáč a Stanislav Bartůšek.

První charitativní koncert rozezněl 27. listopadu Břevnovský klášter při sbírce pro Denní centrum Žirafa v Karlových Varech poskytující komplexní odbornou pomoc klientům s poruchou autistického spektra v kombinaci se zdravotním a mentálním postižením. Druhá adventní neděle patřila dětskému hospici Dům pro Julii v Brně, který pomáhá dětem se závažným nebo nevyléčitelným onemocněním. Na jeho podporu se uskutečnil koncert 4. prosince v pražské Loretě.

Třetí adventní neděli 11. prosince mohli diváci přispívat během koncertu, který se konal v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Vybrané finance získalo Centrum pro rodinu a sociální péči v Hodoníně, které ve svém Stacionáři Vlaštovka pomáhá dětem s kombinovaným postižením a autismem. Na posledním z charitativních koncertů ze Strahovského kláštera diváci 18. prosince přispívali na Parent Project sdružující rodiny dětí se vzácným nervosvalovým onemocněním, kterým organizace pomáhá zajistit komplexní péči a podmínky pro kvalitnější život.

Diváci využili možnost vybrané organizace podpořit posláním dárcovské sms, zasláním daru na web nebo převedením libovolné částky na transparentní účet adventních koncertů. Sbírkový účet se s posledním letošním koncertem neuzavřel, je otevřen po celý rok.

Adventní koncerty České televize, jedna z nejstarších veřejných sbírek v Česku, pomáhají od roku 1991. O pomoc se každoročně hlásí desítky neziskových organizací. V dosavadní historii sbírky se podařilo mezi 132 organizací rozdělit přes 274 milionů Kč.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 7. června 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď