Na koncertu k 32. výročí Rock Café v Praze vystoupí The Valentines a 7krát3 Band

foto Ilustrační foto - Hard Rock Cafe Praha v Domě U Rotta.

Praha - Na koncertu k 32. výročí existence klubu vystoupí dnes v pražském Rock Café indie-popové trio The Valentines a zpěvák 7krát3 se svoji doprovodnou kapelou. Oslavy se uskuteční v duchu 90. let 20. století. Pořadatelé tomu přizpůsobí nabídku nápojového lístku i výzdobu. Návštěvníkům, kteří dorazí v dobovém oblečení, slibují nápoj na přivítanou zdarma.

Největší hvězdou večera bude 7krát3, držitel ceny Anděl za rok 2020. Zpěvák vlastním jménem Štěpán Hebík nedávno představil novou desku II, ze které mimo jiné vydal klip k singlu YoYo. V Rock Café zazní v živém podání muzikantů, kterými se obklopil. Letošním prvním koncertem v Praze 7krát3 zahájí turné po Česku.

Rock Café několik let působí v opravených a odhlučněných prostorách. Obyvatelé z domu si v minulosti stěžovali na hluk a Praha 1 klubu zakázala pořádat koncerty. Provozovatelé se začali obávat o osud podniku. Domnívali se, že jde pouze o záminku, jak Rock Café uzavřít a prostory, které patří městské části, převést na jiné podnikatele.

Proti rozhodnutí se zvedla vlna nevole, konala se i demonstrace. V roce 2009 se na jeho podporu na Národní třídě sešlo několik tisíc fanoušků. Praha 1 společně s magistrátem poté slíbily zaplatit nové odhlučnění. Klub byl opět otevřen až v roce 2011. Závěrečné hlukové měření ukázalo, že je vše v pořádku.

Jubilejní 30. výročí otevření si v roce 2021 v Rock Café vzhledem k proticovidovým opatřením připomněly desítky lidí u otevřeného speciálního narozeninového okénka na Národní třídě. Klub v té době připravoval pravidelná výdejní okénka s charitativním zaměřením.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 30. ledna 2023

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď