Na knižním veletrhu v H. Brodě vystavuje 183 nakladatelství

foto V Havlíčkově Brodě začal 20. října dvoudenní 27. ročník Podzimního knižního veletrhu.

Havlíčkův Brod - V Havlíčkově Brodě začal 27. ročník dvoudenního Podzimního knižního veletrhu. Účastní se ho rekordních 183 vydavatelství a řada spisovatelů, ilustrátorů a překladatelů. Novinářům to řekla ředitelka veletrhu, spisovatelka a nakladatelka Markéta Hejkalová. Součástí doprovodného programu jsou tradičně besedy s autory, autorská čtení, představení knižních novinek, přednášky a výstavy.

V Havlíčkově Brodě začal 20. října dvoudenní 27. ročník Podzimního knižního veletrhu. "Veletrh má dobrou pověst a atmosféru a je to zaručeně poslední ročník bez elektronické evidence tržeb," pokusila se Hejkalová zdůvodnit rekordní zájem nakladatelů. Předpokládá, že stejně velký bude i zájem návštěvníků, kteří na akci uvidí mnohé osobnosti české literatury.

K prozaikům a básníkům, kteří patří k zavedeným osobnostem veletrhu, jako je například Jáchym Topol, Michal Viewegh či Petra Hůlová, letos podle Hejkalové přibudou nové tváře. Návštěvníci se potkají mimo jiné s Václavem Kahudou, Richardem Ermlem, Arnoštem Vašíčkem nebo Bohdanem Chlíbcem. "Tradiční shakespearovskou přednášku bude mít překladatel Martin Hilský," dodala Hejkalová.

Poprvé se veletrhu účastní pražské nakladatelství Svojtka, které vydává knížky pro děti či průvodce Lonely Planet. "Představíme hlavně dětskou literaturu s inovativními prvky, jako jsou pohyblivé části nebo otevírací okénka," řekl ČTK majitel nakladatelství Václav Svojtka. Horkou novinkou je podle něj kniha fotografií Vinnetou 50 let ve filmu, jejímž vydáním si prý udělali hlavně radost s kolegy z nakladatelství. Kniha mohla vyjít, až když německá studia uvolnila práva ke známým filmovým fotografiím.

V Havlíčkově Brodě začal 20. října dvoudenní 27. ročník Podzimního knižního veletrhu. Naopak tradičním účastníkem je nakladatelství Olympia, jež na veletrhu vystavuje převážně knihy se sportovní tematikou už posedmadvacáté. "Vystavujeme například komiksy foglarovských Rychlých šípů, lidé u stánku najdou i dílo novináře Jana Schneidera Slova nepadají do prázdna nebo sérii knížek literatury faktu Václava Junka," řekl ČTK ředitel nakladatelství Karel Hejna.

Překladovou literaturu zastoupí americký spisovatel Robert Fulghum, polská básnířka a diplomatka Marzena Ewa Krajewska, slovenský autor Luboš Jurík nebo česko-francouzský autor Ladislav Maria Wagner. Výstava v Galerii výtvarných umění představí česko-americkou ilustrátorku Annu Vojtěchovou.

Kraj Vysočina, Město Havlíčkův Brod a Tiskárny Havlíčkův Brod předají ceny za nejkrásnější knihy veletrhu, Česká astronomická společnost udělí cenu Littera Astronomica za literární popularizaci astronomie.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 17:00 30°C

Celá předpověď