Na jihu Čech zůstávají otevřené jen velké přechody do Rakouska

foto Uzavřený hraniční přechod s Rakouskem Nové Hrady-Pyhrabruck na snímku ze 14. ledna 2021. Na jihu Čech zůstává otevřeno jen sedm velkých hraničních přechodů s Rakouskem, menší přechody rakouská strana zavřela. Důvodem je vysoký počet lidí nakažených koronavirem v Česku.

České Budějovice - Na jihu Čech zůstává ode dneška otevřeno sedm velkých hraničních přechodů s Rakouskem. Ostatní přechody rakouská strana zavřela. Důvodem je vysoký počet lidí nakažených koronavirem v České republice. Většina uzavřených přechodů je však pouze pro pěší, řekl ČTK jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Fotogalerie

"Všechny velké přechody jsou nadále v provozu, aby je například mohli využívat lidé, kteří dojíždějí do Rakouska za prací nebo kvůli studiu," uvedl Matzner. Otevřené zůstávají Dolní Dvořiště, Zadní Zvonková, České Velenice, Halámky, Nová Bystřice, Slavonice a Studánky.

Před přechody, které jsou mimo provoz, jsou umístěny značky a cedule s informacemi. Před některými jsou i zátarasy bránící průjezdu.

Rakousko od soboty zavedlo na své straně na hranicích kontroly. Cestující do Rakouska z České republiky a Slovenska musejí nadále podepisovat prohlášení, že se uchýlí do karantény, jinak je možné jim vstup zamítnout. Pro pendlery a nákladní dopravu platí výjimky. Pendleři nepotřebují negativní test ani nemusejí projít karanténou. Musejí však při příjezdu prokázat, že mají v Rakousku zaměstnavatele.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je neděle 28. února 2021

Očekáváme v 15:00 8°C

Celá předpověď