Na Jatkách 78 uvedou projekt Cirku La Putyka a Dejvického divadla

foto Ilustrační foto - Novináři si mohli 3. listopadu prohlédnout nový prostor pro divadlo a umění Jatka 78 v Pražské tržnici v Holešovicích. Na snímku principál souboru Cirk La Putyka Rosťa Novák.

Praha - Pod názvem Honey bude mít v neděli 12. listopadu na scéně Jatek 78 v holešovické tržnici premiéru společný projekt Cirku La Putyka s Dejvickým divadlem. Jde o romantický příběh, který vznikl na základě skutečných událostí. Umělecké prostředky souborů, které ho nastudovaly, jsou odlišné - právě o to se ale opírala původní myšlenka na vzájemnou spolupráci.

Za myšlenkou spolupráce souborů byla touha spojit komorní herectví Dejvického divadla s jevištním projevem s prvky nového cirkusu Cirku La Putyka tak, aby vzniklo něco nového, snad překvapivého, rozhodně originálního, uvedl spoluautor scénáře a režisér Miroslav Krobot.

"Rozhodně nešlo o to vytvořit prvoplánovou atrakci, nýbrž silný zážitek, který nejen obohatí umělce obou divadel během tvůrčího procesu, ale především zasáhne všechny smysly diváka," dodal principál domácího souboru Rostislav Novák ml., který byl choreografem a asistentem režie.

"Příprava trvala přes rok, projekt se však rodil čtyřikrát déle. S Lubošem Smékalem jsme napsali scénář, který vychází ze skutečné události, a pojmenovali ho podle hlavní hrdinky Honey," řekl ČTK Krobot. "Spoluautorovi jsem se nesvěřil s obavou, že ani tak přesně nevím, jak se mají prolnout poetiky obou souborů. Později jsme naštěstí zjistili, že právě hra s několika neznámými je to, co nás zajímá," dodal.

S olomouckým psychologem a spolužákem z gymnázia Smékalem spolupracoval už na scénářích ke svým filmům Díra u Hanušovic a Kvarteto.

O herecké obsazení se oba soubory podělily rovným dílem - jde o osm dejvických herců a stejný počet jejich kolegů z Holešovic. Podle Krobota vznikla multižánrová záležitost, protože projekt spojuje mluvené slovo, akrobacii, hudbu a zpěv.

Principál Cirku La Putyka Novák nejprve předpokládal, že Honey se bude uvádět vždy několik dní najednou. Do konce měsíce tak bude uveden devětkrát, ale další tři reprízy (dnes už rovněž vyprodané) se uskuteční koncem ledna. Pak se s tímto projektem počítá až v květnu a červnu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je čtvrtek 18. října 2018

Očekáváme v 5:00 9°C

Celá předpověď