Na Hradě se konal čtvrtý prezidentský charitativní ples

foto Prezident Miloš Zeman a jeho manželka Ivana tančí na charitativním plesu, který uspořádali 1. února 2019 ve Španělském sále Pražského hradu.

Praha - Večeři s prezidentem a první dámou, divočáka, dárkové poukazy na pobyty v zahraničí i v Česku nebo třeba sud piva mohli dnes večer vyhrát v tombole účastníci charitativního plesu Miloše a Ivany Zemanových na Pražském hradě. Za vstupenku na ples do Španělského sálu museli hradní hosté zaplatit 10.000 korun.

Hrad rozeslal asi 1000 pozvánek. Mezi hradními hosty nechyběl premiér Andrej Babiš (ANO) s manželkou Monikou, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) či šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš.

Na začátku účastníci plesu vzdali potleskem hold herci Luďku Munzarovi, který zemřel 26. ledna ve věku 85 let a dnes měl pohřeb. Zeman ve své úvodní řeči mimo jiné uvedl, že chtěl požádat o tanec Moniku Babišovou, ale premiérova manželka se podle něj vymluvila na dlouhé splývavé šaty s tím, že tančit nebude. "Ale jak znám české novináře, vím, že to budou interpretovat tak, že naše přátelská spolupráce s Andrejem Babišem tímto skončila. Není to pravda," dodal prezident.

Na závěr své řeči přítomným krátce zazpíval ve skotštině úryvek písně Auld Lang Syne, která je v Česku známá pod názvem Valčík na rozloučenou. Se svojí manželkou Ivanou si také krátce zatancoval.

Výtěžek z plesu bude rozdělen mezi Nadační fond Ivany Zemanové a Nadační fond prezidenta republiky Miloše Zemana. "Pan prezident svou část výtěžku zřejmě věnuje na konci roku Fondu ohrožených dětí, tedy Klokánkům," uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Prezidentova manželka ze svého fondu pomáhá seniorům nebo dětským domovům.

Z hudebníků vystoupil například Michal David, Helena Vondráčková, Václav Neckář, Marian Vojtko nebo Charlie Band. Podávala se převážně tradiční česká kuchyně, z nápojů pak pivo a moravské víno. Ples moderovala manželka hradního kancléře Alexandra Mynářová společně s Liborem Boučkem.

Zemanovi pořádali ples třikrát. Loni, kdy Zeman v lednu obhajoval ve volbách svůj úřad, se nekonal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je čtvrtek 22. srpna 2019

Očekáváme v 17:00 24°C

Celá předpověď