Na horách v Česku jsou nejlepší podmínky letošní zimy

foto Dobré sněhové podmínky pro lyžování ve Zlínském kraji nabízel 9. února 2020 areál Troják v Hostýnských vrších.

Praha - Tuzemské lyžařské areály mají podle Asociace horských středisek zatím nejlepší podmínky letošní zimy. V provozu je 94 procent středisek s více než 340 kilometry sjezdových tratí. Především ve vysokohorských oblastech napadl v posledních dnech nový sníh, v některých areálech je tak výška pokrývky 90 až 150 centimetrů.

Na tuzemských horách je podle asociace nyní lyžařům k dispozici přes 70 procent lanovek a vleků. "Skiareály zaručují velmi dobrou kvalitu dostupných tratí, a to především díky pravidelné údržbě nového sněhu, který se mísí s technickým," uvedl ředitel Asociace horských středisek Libor Knot. Nejnovější informace včetně případných omezení mohou lidé sledovat na portálu holidayinfo.cz, kam informace vkládají přímo provozovatelé lyžařských areálů.

Na hory se podle průzkumu Asociace horských středisek chystá 43 procent Čechů, tři čtvrtě z nich vyrážejí lyžovat na prodloužený víkend. Na lyže či snowboard se vydá nejvíce Čechů mezi 30 a 44 lety, druhou nejpočetnější skupinou jsou lidé mezi 18 a 29 lety. Podle agentury CzechTourism v zimě české hory navštíví zhruba 4,5 milionu lidí, asi 80 procent z nich jdou domácí hosté.

České skiareály před letošní zimou za rozvoj a zkvalitnění služeb zaplatily přes 600 milionů korun. Vedle výstavby lanových tratí nejčastěji investovaly do zasněžovacích zařízení nebo techniky pro úpravu tratí. Nabízejí také nové aktivity jako neobvyklé tratě s tunely či klopenými zatáčkami, sáňkařské dráhy či bobové dráhy se zimním provozem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 21. září 2020

Očekáváme v 15:00 24°C

Celá předpověď