Na Hodonínsku zemřeli při čelní srážce dva lidé

foto U Strážnice na Hodonínsku se 16. září 2020 srazil osobní vůz s kamionem. Dva lidé při nehodě zemřeli.

Strážnice (Hodonínsko) - U Strážnice na Hodonínsku se dnes ráno čelně srazil osobní vůz s nákladním, dva lidé při nehodě zemřeli, další je v kritickém stavu. ČTK to řekli policejní mluvčí Petr Zámečník a mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Silnice byla v místě asi osm hodin uzavřena.

Nehoda se stala na silnici číslo 55 mezi Strážnicí a obcí Vnorovy kolem 7:30. "Řidič Škody Fabie jel směrem na Strážnici a podle doposud zjištěných informací při projíždění zatáčkou vyjel do protisměrného jízdního pruhu. Za středovou čárou došlo ke střetu s protijedoucím kamionem převážejícím klády," uvedl Zámečník.

Osobní vůz po srážce skončil vedle silnice, zemřeli v něm dvaaosmdesátiletý řidič a pětapadesátiletý spolujezdec. Třetího muže z osádky (66 let) záchranáři s vážným zraněním letecky transportovali do nemocnice. "Řidič kamionu, který byl podle dechové zkoušky střízlivý, při nehodě zranění neutrpěl," uvedl Zámečník.

Na místě zasahoval záchranářský vrtulník. "Dva lidé zemřeli ještě před příjezdem záchranářů. Jeden pacient byl na řízené ventilaci v kritickém stavu letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno - Bohunice," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Objízdná trasa vedla přes Bzenec a Veselí nad Moravou. Silnice byla uzavřena zhruba do 16:00, poté se místem projíždělo kyvadlově.

Ve stejném úseku se v roce 2017 čelně střetly dva osobní vozy, při nehodě tehdy zemřeli čtyři lidé včetně viníka. Mladý řidič podle znaleckého posudku v důsledku nepřiměřené rychlosti nezvládl zatáčku a vjel do protisměru.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je neděle 20. září 2020

Očekáváme v 1:00 11°C

Celá předpověď