Na fotbalové fandy dohlédnou v Praze čeští i angličtí policisté

foto Policisté sledují příjezd fanoušků v autobuse.

Praha - Stovky policistů z pořádkové, kriminální, dopravní a cizinecké služby, příslušníci antikonfliktního týmu a pořádkové jednotky, policisté se psy a na koních nebo pražští strážníci v pátek dohlédnou na bezpečnost fotbalového zápasu českých fotbalistů proti Anglii v Edenu. Českým policistům bude pomáhat i jejich 11 kolegů z Anglie, informoval dnes o mimořádných opatřeních policejní mluvčí Jan Daněk.

"Jelikož je předpoklad, že valná část anglických příznivců zůstane v Praze celý víkend, bude zesílen výkon služby hlavně v centru, kde budou policisté připraveni řešit případné excesy," dodal mluvčí. Angličtí policisté, kteří do Prahy přijedou, mají podle něj zkušenost s ostrovními fotbalovými fanoušky a budou především předávat informace.

Hlavně v Anglii panují obavy z možných násilností radikálních fanoušků Albionu v Praze. Britská policie dokonce neúspěšně žádala evropskou fotbalovou asociaci UEFA o odložení kvalifikačního zápasu v Edenu na jiný den než pátek večer, kdy podle dosavadních zkušeností dělají chuligáni největší problémy. Například loni při přípravě proti Nizozemsku zadržela v Amsterodamu policie přes 100 anglických rowdies.

Stadion Slavie ve Vršovicích bude pro fanoušky otevřený od 18:45, kvalifikační zápas o postup na mistrovství Evropy v roce 2020 začne o dvě hodiny později. Policisté budou dohlížet nejen na bezpečnost a veřejný pořádek ve městě, ale také na plynulost dopravy.

V pátek budou v Praze nejen čeští a angličtí fotbaloví fanoušci, ale z celé republiky i ze zahraničí přijedou také desítky tisíc lidí, kteří se chystají rozloučit se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem na Žofíně. Večer se ulice hlavního města zaplní ještě účastníky Signal Festivalu. V souvislosti se všemi akcemi jsou připravena mimořádná bezpečnostní i dopravní opatření.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 27°C

Celá předpověď