Na filmu Amundsen se podíleli Češi, do kin vstoupí 26. prosince

foto Espen Sandberg, režisér norsko-švédsko-českého filmu Amundsen, se setkal 11. prosince 2019 v Praze s novináři. Filmový portrét norského polárního objevitele Roalda Amundsena ukazuje nejen výpravy do ledových pustin a oceánů a polární lety vzducholodí, ale odhaluje i jeho život a temnější stránky charakteru. V českých kinech se objeví 26. prosince 2019.

Praha - Životopisné drama Amundsen, natočené v norsko-švédsko-české koprodukci, se objeví v českých kinech 26. prosince. Filmový portrét norského polárního objevitele Roalda Amundsena ukazuje nejen výpravy do ledových pustin a oceánů a polární lety vzducholodí, ale odhaluje i jeho život a temnější stránky charakteru. V Praze se dnes uskutečnila novinářská projekce filmu.

Snímek se natáčel více než 40 dnů, z toho 25 dnů v Čechách. Ve filmu tak mohou diváci v norském královském paláci poznat pražský Žofín, filmová Královská geografická společnost sídlící v Londýně je ve filmu v Průhonicích a výpravu nevítaly po návratu z cest davy norských občanů v Oslu, ale dvě stovky českých komparzistů na pražské Náplavce. Většina ateliérových scén vznikla v pražských Třeboradicích.

"Kolem sebe jsem měl několik výborných českých profesionálů a jejich podíl na výsledku na všech možných úrovních je zcela zásadní. Máte spoustu krásných lokalit pro natáčení, s tím už máte letité zkušenosti. Ale já jsem si užíval taky práci vašich odborníků, jejich osobnosti, kreativitu a vysokou řemeslnou úroveň," uvedl režisér Espen Sandberg, který se dnešní novinářské projekce zúčastnil.

Sandberg, který se podílel mimo jiné na režii filmu Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta, na sebe upozornil především snímkem Kon-Tiki, za nějž získal nominaci na Zlatý globus i na Oscara. Mořeplavce Thora Heyerdahla v něm stejně jako nyní Amundsena ztvárnil norský herec Pal Sverre Hagen. Nejzvučnějším hereckým jménem filmu Amundsen je americká herečka Katherine Watersonová, kterou diváci znají ze série snímků Fantastická zvířata a ze sci-fi Vetřelec: Covenant.

Ve snímku se v roli jednoho ze členů Amundsenovy výpravy objeví Vojtěch Kotek, jenž představuje německého leteckého mechanika a polárního letce Karla Feuchta. Českou stopu zanechala na snímku i kostýmní výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší. Amundsenovo letadlo bylo vyrobeno v České republice a po natáčení skončilo v muzeu v Norsku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pátek 3. července 2020

Očekáváme v 23:00 18°C

Celá předpověď