Na festivalu zábavy Life! padl taneční rekord, tančilo 2135 lidí

foto Celkem 2135 účastníků festivalu zábavy Life! překonalo 10. listopadu 2018 na brněnském výstavišti rekord v počtu tančících v jednu chvíli na jednom místě. Pokořili tak loňský rekord s 2052 lidmi. Společnou choreografii na píseň zpěvačky Whitney Houstonové "Wanna Dance With Somebody" na pódiu předváděli Ondřej Sokol, Andrea Verešová a Roman Šebrle.

Brno - Nový taneční rekord v počtu tančících v jednu chvíli na jednom místě dnes pokořili návštěvníci brněnského festivalu zábavy Life!. V historickém pavilonu A1 se jich sešlo 2135, řekla ČTK mluvčí festivalu Dita Brančíková.

Fotogalerie

Celkem 2135 účastníků festivalu zábavy Life! překonalo 10. listopadu 2018 na brněnském výstavišti rekord v počtu tančících v jednu chvíli na jednom místě. Pokořili tak loňský rekord s 2052 lidmi. Na snímku Roman Šebrle háže svou čepici tanečníkům. V letošním roce vybrali pořadatelé skladbu zpěvačky Whitney Houstonové "Wanna Dance With Somebody" a na pódiu společnou choreografii předváděli Ondřej Sokol, Andrea Verešová a Roman Šebrle.

Taneční rekord je součástí festivalu Life! už pošesté. V roce 2013 poprvé na společnou choreografii tančilo přes 500 lidí, o rok později už spolu s Richardem Genzerem nacvičilo tanec 774 lidí. "V loňském roce se podařilo překonat magickou hranici 2000 tanečníků a o překonání rekordu s 2052 lidmi se tehdy zasloužili kromě Ondřeje Sokola i moderátor a zpěvák Leoš Mareš a topmodelka a herečka Simona Krainová. Do víru tance na známý song Justina Timberlakea Can't Stop The Feeling tehdy nalákali neuvěřitelných 2052 osob," uvedl ředitel projektu Jan Kuběna.

Andrea Verešová (vlevo) a Roman Šebrle předvádějí společnou choreografii celkem 2135 tanečníkům, kteří 10. listopadu 2018 na festivalu zábavy Life! na brněnském výstavišti překonali rekord v počtu tančících v jednu chvíli na jednom místě. Pokořili tak loňský rekord s 2052 lidmi. Festival doplňuje několik dílčích akcí, dnes se například odehrálo setkání s youtubery, ještě v neděli v sedmi pavilonech pokračuje sportovní a taneční program i mistrovství České republiky v počítačových hrách. Sport si mohou lidé zkusit aktivně i pasivně. Pro děti je určena řada sportovišť a děti povedou například Pavel Horváth, Tomáš Verner, Antonín Panenka, Kateřina Baďurová či Jakub Kornfeil.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 11:00 16°C

Celá předpověď