Na festivalu Jazz Černošice vystoupí Kratochvíl s Ackermanem či Pavlíček

foto Ilustrační foto - Skladatel a kytarista Michal Pavlíček ukazuje 20. března 2019 na Václavském náměstí v Praze svoje nové autorské album s názvem Pošli to tam! Ve stejný den hudebník poskytl rozhovor České tiskové kanceláři (ČTK).

Černošice (u Prahy) - Jazzový klávesista Martin Kratochvíl s kytaristou Tonym Ackermanem, kytarista Michal Pavlíček a izraelský bubeník Utsi Zimring patří k interpretům, kteří vystoupí na letošním jazzovém festivalu v Černošicích u Prahy. Návštěvníkům se představí také například bratislavská skupina Pressburger Klezmer Band a britský bluesmann Krissy Mathews.

V pořadí 17. ročník festivalu Jazz Černošice se tentokrát koná celý týden, informoval ČTK Michal Strejček z pořádajícího sdružení. Stejně jako v uplynulých letech hudebníci obsadí vedle prostor hlavní scény v Clubu kino také některé místní restaurace, amfiteátr a mokropeskou pláž, kde zazpívá ukrajinská zpěvačka Ljuba Laroshová.

K dalším interpretům, kteří zavítají do Černošic, patří izraelský kytarista Elon Turgeman, jihoafrický bluesový písničkář Gerald Clark, americká jazzová zpěvačka Allison Wheelerová a irská bluesrocková skupina Delta Fuse. Kategorii bigbandů bude tentokrát zastupovat Big Band Konzervatoře Plzeň.

Každoročně organizátoři dávají prostor i tělesům z Černošic a jejich okolí. K nim patří dětský sbor Mifun a seskupení kolem místní základní umělecké školy. Kompletní program akce zájemci najdou na festivalovém webu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 7. února 2023

Očekáváme v 9:00 -4°C

Celá předpověď