Na festival Rock Castle v Moravském Krumlově míří kapely z řady zemí

foto Ilustrační foto - Zpěvačka skupiny Guano Apes Sandra Nasic a baskytarista Stefan Ude, 27. července 2018.

Moravský Krumlov (Znojemsko) - Špičkové metalové kapely z celé Evropy míří na druhý ročník festivalu Rock Castle. Uskuteční se od čtvrtka do soboty v zámeckém parku v Moravském Krumlově na Znojemsku. Festival se poprvé konal vloni, kdy pořadatele limitovala opatření proti šíření koronaviru. Lidé i muzikanti, hladoví po nových hudebních zážitcích, přesto vytvořili výbornou atmosféru, uvedla Martina Benešová z agentury Pragokoncert.

Letos už měli organizátoři volnější ruce, festivalová sezona se odehrává prakticky bez omezení. Pozvali například německou kapelu Guano Apes, švédský projekt Pain! nebo řeckou kapelu Septicflesh. V Moravském Krumlově zazní také metalová opera Avantasia německého zpěváka Tobiase Sammeta.

Hlavní festivalový areál vyroste v těsném sousedství zámku se slavnou Slovanskou epopejí Alfonse Muchy. Kempy a parkoviště pro návštěvníky festivalu jsou na různých místech ve městě v docházkové vzdálenosti od zámecké zahrady.

Festival zahájí ve čtvrtek odpoledne brněnská metalová kapela Loretta, tvořená výhradně ženami. Kompletní program najdou zájemci na webu www.rockcastle.cz. V prodeji jsou jednodenní vstupenky za 890 korun i permanentka za 1850 korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 1. června 2023

Očekáváme v 17:00 26°C

Celá předpověď