Na Expo se zatím přihlásily 153 země a pět světových organizací

foto

V pořadí 172. valné shromáždění Mezinárodního úřadu pro výstavnictví (BIE), které se konalo minulý týden v Paříži, probralo zprávy o pokroku na nadcházejících výstavách, prezentace kandidátů na světovou výstavu Expo 2030 a zvolilo Srbsko jako hostitelskou zemi příští specializované výstavy.

Zasedání se zúčastnili delegáti zastupující 179 členských států BIE. V první části zazněly zprávy ze zasedání čtyř výborů BIE: Administrativního a rozpočtového výboru, Výkonného výboru, Výboru pro pravidla a Výboru pro informace a komunikaci.

Organizátoři světové výstavy Expo 2025 v Ósace představili členským státům aktuální informace o nedávném pokroku i o plánovaném obsahu a exponátech. V návaznosti na poslední mezinárodní plánovací schůzku, na které se počátkem června 2023 v Ósace sešli mezinárodní účastníci, generální komisař Expa Kodži Haneda připomněl, že účast dosud oznámily 153 země a pět mezinárodních organizací.

Poděkoval účastníkům a zdůraznil delegátům časový harmonogram příprav pavilonů a úsilí, které japonská vláda vynakládá na vytvoření "vzrušujícího a bezprecedentního Expa“. Generální tajemník Japonské asociace pro Světovou výstavu 2025 Hiroyuki Išige se poté podělil o aktuální informace o postupu výstaviště a ukázal delegátům snímky výstaviště i návrhy několika mezinárodních pavilonů. Zdůraznil, že pořadatel už plánuje kalendář akcí výstavy Expo, a zejména vypracoval program, který nabídne osm specializovaných "tematických týdnů“.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď