Na D5 na Rokycansku havaroval mikrobus, osm osob je zraněných

foto U Chotěšova na jižním Plzeňsku se 9. června ráno srazily osobní auto s autobusem. V osobním autě je jeden zraněný člověk. O nehodě informuje Ředitelství silnice a dálnic (ŘSD), mluvčí krajské záchranné služby Martin Brejcha uvedl, že muž v osobním autě utrpěl úraz hlavy a ruky a po ošetření na místě ho sanitka převezla na chirurgickou ambulanci stodské nemocnice. Nebyl ohrožen na životě. V autobusu se nikdo nezranil.

Chotěšov (Plzeňsko) - Na dálnici D5 u Mýta na Rokycansku havaroval mikrobus. Osm osob je zraněných, z toho tři děti ve věku šest až osm let. Všechny zraněné odvezli záchranáři do nemocnic. Dálnice na 49. kilometru ve směru z Prahy na Rozvadov byla zhruba 1,5 hodiny uzavřená. ČTK to řekli mluvčí krajské policie Pavla Burešová a mluvčí krajské záchranky Martin Brejcha. Podle informace ČTK jde o Moldavce.

Podle Brejchy řešili záchranáři událost jako hromadné postižení osob. Automobil byl na boku, na místě přistál vrtulník a přijelo několik sanitek. "Sedm lidí má středně těžká zranění, jedno lehké," uvedl Brejcha.

Fronty v místě se už od 22:30 netvoří, dálnice je průjezdná v jednom jízdním pruhu. Mikrobus značky Mercedes nakládá odtahová služba. "Příčina nehody je předmětem šetření," uvedla Burešová. Dálnice je v místě nehody po dešti mokrá.

Při nehodě autobusu a auta u Chotěšova se zranil člověk

U Chotěšova na jižním Plzeňsku se dnes ráno srazily osobní auto s autobusem. V osobním autě je jeden zraněný člověk. O nehodě informuje Ředitelství silnice a dálnic (ŘSD), mluvčí krajské záchranné služby Martin Brejcha uvedl, že muž v osobním autě utrpěl úraz hlavy a ruky a po ošetření na místě ho sanitka převezla na chirurgickou ambulanci stodské nemocnice. Nebyl ohrožen na životě. V autobusu se nikdo nezranil.

Nehoda se stala na silnici vedoucí od Dobřan, těsně před Chotěšovem. V místě nehody je silnice neprůjezdná. Podle prvotních informací přejel řidič osobního auta do protisměru a srazil se tam s autobusem, řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová. U řidiče autobusu byla dechová zkouška na alkohol negativní, u řidiče osobního auta nemohla být na místě provedena. Příčiny nehody vyšetřuje policie.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 5:00 3°C

Celá předpověď