Na D46 u Prostějova havaroval kamion, řidič nadýchal 3,2 promile

foto Silně opilý řidič nákladního auta havaroval 25. ledna 2019 na dálnici D46 ve směru z Prostějova na Vyškov. S návěsem sjel do příkopu, kde se vůz částečně převrátil na bok a vysypal se z něj náklad betonových panelů. Na jeho jízdu už před nehodou upozorňovali policii svědci. Nikdo nebyl zraněn, při havárii však auto poškodilo svodidla v délce 60 metrů. Škoda byla vyčíslena na 800.000 Kč. Policisté řidiči naměřili 3,2 promile alkoholu v dechu. Provoz je sveden do jednoho jízdního pruhu, řekl ČTK mluvčí prostějovské policie František Kořínek. Nehoda se stala před 07:00 na 20. kilometru dálnice D46 ve směru na Vyškov. Osmačtyřicetiletý řidič kamionu značky Volvo vyjel vpravo mimo komunikaci, kde se auto v příkopu částečně převrátilo na pravý bok. Vysypané panely leží většinou mimo komunikaci, do které zasahují pouze částečně.

Prostějov - Policisté museli odpoledne zhruba na hodinu uzavřít dálnici D46 na 20. kilometru ve směru z Prostějova na Vyškov. Důvodem bylo vyproštění kamionu z ranní nehody. Doprava na dálnici je již plně obnovena, řekl ČTK mluvčí prostějovské policie František Kořínek. Řidič s návěsem sjel do příkopu, kde se vůz částečně převrátil na bok a vysypal se z něj náklad betonových panelů. Policisté mu naměřili 3,2 promile alkoholu v dechu.

Policisté nehodu vyšetřují pro podezření z ohrožení pod vlivem návykových látek. Řidiči za to hrozí půl roku až tři roky vězení, dodal Kořínek.

Nehoda se stala před 07:00 na 20. kilometru dálnice D46 ve směru na Vyškov. Osmačtyřicetiletý řidič kamionu značky Volvo vyjel vpravo mimo komunikaci, kde se auto v příkopu částečně převrátilo na pravý bok. Auta následně po dálnici jezdila jedním jízdním pruhem, několik hodin trvalo překládání nákladu. "Vyprošťovací práce byly již ukončeny a provoz v místě byl obnoven," uvedl policejní mluvčí.

Policisty na divnou jízdu nákladního auta po dálnici upozornili již před nehodou svědci. "Bezprostředně před nehodou jsme na lince tísňového volání přijali několik oznámení o zvláštním stylu jízdy zřejmě opilého řidiče kamionu, která se zřejmě vztahovala k výše uvedenému," dodal Kořínek. Nikdo nebyl zraněn, při havárii však auto poškodilo svodidla v délce 60 metrů. Škoda byla vyčíslena na 800.000 Kč, doplnil mluvčí policie.

Na místě zasahovali také hasiči, kteří zajistili havarované vozidlo proti vzniku požáru a pomohli s vyproštěním řidiče, který zůstal uvězněný v kabině. "Hasiči museli odřezat větve, které bránily otevřít dveře od vozidla. Řidič z kabiny následně vystoupil sám," řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Hasiči také odstranili stromy z dálnice a poškozená svodidla.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 15:00 26°C

Celá předpověď