Na dálnici u Přáslavic byl po nehodě cisterny obnoven provoz

foto Hasiči zasahovali 23. října nad ránem na D35 v katastru Přáslavic na Olomoucku, kde se převrátila cisterna převážející 22.000 litrů plynu. Do cisterny poté narazilo osobní a nákladní auto. Plyn z cisterny neunikl, při nehodě byl zraněn řidič druhého kamionu.

Olomouc - Dopravu na dálnici D35 u Přáslavic na Olomoucku dnes na zhruba 11 hodin zkomplikovala nehoda nákladního automobilu, který časně ráno narazil do převrácené cisterny s 22.000 litry plynu. Dálnice byla v místě nehody ve směru z Ostravy na Olomouc uzavřena a doprava odkloněna na starou silnici. Provoz byl obnoven v 17:15, řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Po ranním uzavření dálnice se u Přáslavic tvořily dlouhé kolony, doprava výrazně zhoustla i na okolních silnicích a v Olomouci.

Cisterna převážející LPG havarovala před 01:00. Z dosud nezjištěných příčin najela na krajnici, vyjela ze silnice, narazila do svodidel a převrátila se na bok. "Žádný plyn z cisterny neunikal, cisterna nebyla poškozena a řidič nebyl zraněn. Hasiči se vrátili na základnu s tím, že přečerpání proběhne dnes ráno. V 6:08 však do cisterny narazil kamion," uvedla Hacsiková, podle které při nehodě byl zraněn řidič kamionu.

Hasiči nejprve zvažovali, že plyn z havarované cisterny přečerpají, po poradě s odborníky se ale nakonec rozhodli cisternu opatrně zvednout a naložit na valník. Policisté proto kolem 15:00 dálnici v místě nehody z bezpečnostních důvodů uzavřeli v obou směrech. "Vyproštění cisterny hasičům a specializované firmě zabralo více než hodinu a půl," podotkla Hacsiková.

Hasiči v dýchací technice a s požárními monitory v rukou při vyprošťování cisterny jistili místo havárie ze dvou stran, a to od Olomouce i od Ostravy. "Po vyproštění cisterny a zhodnocení, že je celistvá a nepoškozená, se všechna opatření odvolala a otevřel se směr dálnice z Olomouce na Ostravu. Hasiči ještě asistovali při vyproštění tahače a po závěrečném úklidu komunikace se kolem 17:15 hodiny otevřela dálnice D35 také ve směru na Olomouc," uvedla Hacsiková.

Kvůli nehodě byla doprava na D35 ve směru z Ostravy do Olomouce u exitu na 290. kilometru zhruba 11 hodin odkloněna na starou silnici vedoucí přes Velký Újezd, Daskabát, Kocourovec a Přáslavice dál na Olomouc.

Na dálnici D35 u Velkého Újezdu ve směru od Ostravy na Olomouc se tvořily dlouhé kolony. Doprava se komplikovala také na silnicích v okolí Lipníku nad Bečvou, po kterých se místu nehody snažili vyhnout řidiči osobních i nákladních automobilů.

Uzavření dálnice D35 se projevilo i v Olomouci. Ve městě zhoustl automobilový provoz a na hlavním průtahu se ve směru z Ostravy se tvořily dlouhé řady automobilů. Kolona začínala už na úrovni Velké Bystřice a řidiči poté pomalu popojížděli směrem k Olomouci.

Příčiny obou dopravních nehod a jejich okolnosti vyšetřuje policie.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je úterý 23. října 2018

Očekáváme v 1:00 12°C

Celá předpověď