Na D2 u hranic je znovu kolona kamionů, sahá až k Ladné

foto Ilustrační foto - Na dálnici D2 u Břeclavi směrem na hraniční přechod se Slovenskem Lanžhot-Brodské se 18. března 2020 kvůli zpřísnění opatření proti koronaviru znovu vytvořila dlouhá kolona kamionů.

Lanžhot (Břaclavsko) - Na D2 je na hraničním přechodu Lanžhot-Brodské ve směru na Slovensko dnes odpoledne opět asi dvanáctikilometrová kolona kamionů. Vyplývá to z webu Ředitelství silnic a dálnic Dopravniinfo.cz. Problém je už na hranicích Slovenska s Maďarskem, které také zavedlo přísná hraniční opatření kvůli šíření koronaviru. Dlouhé kolony na česko-slovenské hranici byly hlavně minulý a předminulý týden.

Dnes ráno a dopoledne byl přechod bez kolony, začala se tvořit později. Kolem 15:30 dálniční informační tabule ukazovala kolonu mezi 48. až 60. kilometrem. Začínala zhruba u Ladné, kamiony podle kamer umístěných na dálnici stojí v odstavném pruhu.

Až třicetikilometrové kolony byly v místě předminulý týden - začaly v úterý, kdy kolona sahala zhruba k Rakvicím. Pak se ale zkracovaly. Minulý týden se kolony opakovaly, dosahovaly až dvaceti kilometrů. Problémy na hranici se přelévají až z rumunsko-maďarské hranice, kvůli čemuž Maďaři a Slováci v různých časech nepouštějí kamiony přes hranice. Jde o důsledek opatření kvůli šíření nemoci COVID-19.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pátek 27. listopadu 2020

Očekáváme v 9:00 -1°C

Celá předpověď