Na D1 skončila 14hodinová uzavírka u Humpolce kvůli bourání mostů

foto Ilustrační foto - Demolice mostu na D1.

Humpolec (Pelhřimovsko) - Na dálnici D1 byl krátce po 09:00 obnoven provoz mezi exity Humpolec na 90. kilometru a Loket na 66. kilometru. Dálniční úsek byl kvůli demolici dvou dálničních nadjezdů v obou směrech uzavřen od sobotních 19:00. Práce proběhly podle plánu, při bourání nenastal žádný zásadní problém, řekl ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Ve směru na Brno ale zatím po D1 mezi Loktem a Humpolcem projíždějí pouze osobní auta. "Kamiony ještě pořád odkláníme na 21. kilometru," uvedl mluvčí. Vozidla těžší 12 tun by měla jezdit od středočeských Mirošovic na 21. kilometru přes Táborsko a Pelhřimovsko do Humpolce po otevření dálnice ještě asi dvě hodiny.

Ve směru na Brno byla dálnice uzavřena mezi Loktem a Humpolcem, směrem na Prahu uzavírka končila v Hořicích na 75. kilometru. Osobní auta uzavřenou část dálnice v obou směrech objížděla mezi exity Humpolec a Loket. "Na objízdných trasách jsme neměli hlášeny žádné komplikace," uvedla mluvčí policie na Vysočině Stanislava Miláčková.

Demolice dálničních nadjezdů u Jiřic a u Hněvkovic v úseku mezi Koberovicemi na 81. kilometru a Humpolcem zajišťuje firma Eurovia CS v souvislosti s postupnou rekonstrukcí D1. Nové nadjezdy by místo nich měly být postaveny do listopadu. Opravy tohoto úseku dálnice ŘSD teprve připravuje, první dva nadjezdy z celkových čtyř tam nechává přestavět v předstihu. Podle ředitelství nelze zbourat všechny nadjezdy najednou, protože by se lidé v regionu těžko dostávali přes dálnici. Zbývající dva nadjezdy budou opraveny v příštím roce.

D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou byla kvůli modernizaci rozdělena na 21 úseků. Od roku 2013 byly dokončeny opravy devíti z nich. Na dalších pěti dělníci pracují.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď