Na Colours of Ostrava vystoupí britská zpěvačka Joss Stoneová

foto Britská zpěvačka Joss Stoneová vystoupila 23. července v pražském Lucerna Music Baru.

Ostrava - Britská soulová zpěvačka Joss Stoneová, která prodala více než čtrnáct milionů alb, vystoupí v létě na festivalu Colours of Ostrava. Pořadatelé oznámili také účast zpěvačky Oumou Sangaré z Mali a zpěvačky skupiny Gossip Beth Ditto. ČTK to řekl mluvčí přehlídky Jiří Sedlák. Akce se uskuteční v industriálním prostředí Dolních Vítkovic od 18. do 21. července.

"Kromě toho, že všechny tři vládnou výjimečnými hlasy, mají společné to, že se výrazně angažují ve společenských otázkách," řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová. Oumou Sangaré bojuje podle ní aktivně za práva afrických žen, Joss Stoneová spolupracuje s různými charitami a objíždí dvě stě zemí světa kvůli spolupráci s místními hudebníky a Beth Ditto je hlasitou advokátkou práv komunity s menšinovou sexuální orientací.

Joss Stoneová se v 17 letech stala nejmladší hudebnicí nominovanou na Mercury Prize a vítězkou britské hitparády, získala Grammy a dvakrát Brit Awards, prodala přes 14 milionů alb a proměnila se v hvězdu nejvyššího kalibru. Vystupovala s Jamesem Brownem, Gladys Knightovou, Jeffem Beckem, Stevie Wonderem, Ringem Starrem a v rámci formace SuperHeavy s Mickem Jaggerem či Davem Stewartem z Eurythmics, uvedl Sedlák.

Oumou Sangaré podle něj ztělesňuje africkou ženskost, eleganci, rozhodnost i nezávislost. Na novém albu Mogoya otevírá téma stoupajících sebevražd mladých, odrazuje od emigrace a varuje před cílenými fámami a nebezpečnými dezinformacemi. Zpěvačka Beth Ditto 17 let vládla dancepunkové formaci Gossip. Teprve osmnáctiletá lesba od počátku vzkazovala, že tloušťka nemusí být nutně diskriminační.

Na festivalu také vystoupí už dříve oznámení London Grammar, George Ezra, Ziggy Marley, Aurora, Cigarettes After Sex, Jon Hopkins Live, Jóhann Jóhannsson, Slaves. Festival se na podzim 2017 dostal do desítky nejlepších největších festivalů v anketě European Festival Awards.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 13:00 17°C

Celá předpověď