Na čínském veletrhu se představí i české firmy

foto Výrobky sklárny Crystalex. Na snímku kolekce Waterfall.

Prezident Miloš Zeman v sobotu odletěl na návštěvu Číny. V Šanghaji se mimo jiné zúčastní dovozního veletrhu China International Import Expo, který má prezentovat Čínu jako zemi otevřenou pro dovoz zboží. Na veletrhu se budou prezentovat také české firmy. Představujeme některé z nich.

Preciosa: Svět inspirovaný křišťálem

Světová jednička v luxusních vyrobích z křišťálu, skupina Preciosa, stojí na základech staletých sklářských tradic a špičkových inovací. Od ručně zhotovených stínítek pro lampy po novátorské počiny, například typy světelných instalací, Preciosa čerpá podněty ze své jedinečného dědictví, aby dále tvořila budoucnost pro svůj prémiový, odpovědně broušený český křišťál. Skupina operuje v současnosti v globální síti, kterou tvoří 11 regionálních poboček. Z nich vypravuje k zákazníkům ročně více než 1500 letů, v dílnách Preciosy se denně taví 40 tun skla.

CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE: Odkaz bratří Císařů

CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE je pokračovatelem tradice kvalitní sklářské výroby ve sklárně Josefodol, která byla v roce 1861 založena vídeňským obchodníkem Josefem Schreibrem v půvabném údolí řeky Sázavy u města Světlá nad Sázavou na Českomoravské vrchovině. Během totalitního režimu byla sklárna znárodněna ve prospěch státního podniku Bohemia a následující privatizací v roce 1994 byla přejmenována na CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE, a. to podle posledních soukromých majitelů sklárny bratří Císařů (Caesar), k jejichž odkazu se nynější vlastníci hlásí. V současné době je sklárna v Josefodole 100procentní českou společností. V Josefodolské sklárně se vyrábí ručně foukaný i broušený 24procentní olovnatý křišťál. Spojením starých osvědčených tradic s ryze moderními dekory renomovaných výtvarníků jak vlastních (především Zdeněk Kunst a Stanislav Machek), tak i externích (například Švarc, Exnar, Janák), vzniká výjimečně ušlechtilá křišťálová krása, typická právě pro místo svého vzniku.

Crystal BOHEMIA : Symbol českého olovnatého křišťálu

Brilance, lesk, třpyt, vysoký index lomu světla, vysoká úroveň výrobního procesu a technologie patří mezi základní vlastnosti výrobků z 24 % olovnatého křišťálu, které jsou vyráběny v poděbradských sklárnách Crystal BOHEMIA. Dlouholetá tradice, kreativita návrhářů, široký sortiment, vysoký standart kvality, flexibilní výroba a důvěra zákazníků jsou hlavními atributy úspěšného chodu poděbradských skláren. Crystal BOHEMIA je výrobcem tradičního českého olovnatého křišťálu ve světě. Sklárny byly založeny v roce 1876. Výroba zprvu sododraselného skla se od roku 1927 začala orientovat na olovnatý křišťál. Přes složité situace, kterými byly světové války a ekonomické krize, se poděbradským sklárnám vždy podařilo prosadit ve tvrdé konkurenci na trhu, na kterém byly a jsou její výrobky vždy ceněny a přijímány s důvěrou zákazníků.

Crystalex: Největší výrobce nápojového skla v Česku

Crystalex CZ je přímým pokračovatelem těch nejlepších tradic českého sklářství. Jako největší domácí výrobce nápojového skla patří zároveň v tomto oboru i mezi přední světové výrobce. Cílem firmy je zprostředkovat náročným zákazníkům dokonalý a jedinečně harmonický smyslový zážitek při každém napití. Společnost se po příchodu nového majitele v roce 2009 podařilo vrátit na zahraniční trhy a už v roce 2010 vykázala mnohamilionový zisk. Devadesát procent produkce míří na export do 70 zemí. Nejvýznamnějšími odběrateli jsou státy EU, USA a Rusko. Významné prodeje má společnost na trzích Jižní Ameriky i v řadě afrických a asijských zemí. Cestu firmě úspěšně otevírají světově proslulé ochranné známky Bohemia Crystal a Bohemia Glass. V Šanghaji na China Intenational Import Expo se Crystalex představí kolekcemi SANDRA, GISELLE, WATERFALL, TURBULENCE a CRAZY NEON.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je úterý 11. srpna 2020

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď